(18 رای)
کدکالا: 2228
تخفیف 20%

گنجینه معارف 3

کتاب گنجینه معارف جلد سوم به قلم محمد رحمتی شهرضا با 110 موضوع منبر و سخنرانی مذهبی ذیل هر موضوع 7 آیه از قرآن کریم, 10 روایت معتبر, 5 داستان, 3 شعر, 10 نکته, 110 مولودی از چهارده معصوم علیه السلام, 110 مسئله شرعی, 110 نکته پیرامون امام زمان علیه السلام
نا موجود
500,000 ریال
400,000 ریال

مولف آورده  است: حوزه پربرکت شیعه و علمای عزیز و گرانقدر از دیرباز مسئله تبلیغ را از امور مهمه می دانسته و نسبت به آن اهتمام ورزیده اند.بی شک از جذاب ترین و کارآمدترین اجزای تبلیغ مسئله منبر و خطابه است. از هنگامی که آیت الله العظمی بهجت رحمة الله علیه گله خود را پیرامون منبرهایی که در آن از آیات الهی و روایات اهلبیت علهم السلام کم بهره گیری می شود,بیان فرمودند, با بضاعت اندک خویش بر آن شدیم که که چون مور دانه های زندگی بخش آیات قرآنی و روایات ائمه اطهار علیهم السلام که نور محض است را تحت موضوعاتی فراگیر و مبتلابه جمع آوری نماییم و از آنجا که در لسان امیرالمومنین علیه السلام خواندیم که سرگذشت پیشینیان نیز برای عبرت گرفتن سودمند است, داستان نیز به آن افزوده و با بهره گیری از ادبیات کهن فارسی و خوشه چینی از زحمات بسیار علما و بزرگان دینی نکاتی را ضمیمه نموده و با آوردن مسایل شرعی و ذکر مصائب اهلبیت علیهم السلام و شمه ای از زندگی آن بزرگواران و صدو ده نکته پیرامون وجود نازنین قطب دایره امکان حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف مجموعه حاضر را تقدیم علاقه مندان نماییم.در جلد سوم این مجموعه صد و ده میلادیه و مطلب مناسب با ولادت چهارده معصوم علیهم السلام آورده شده که در مجالس شادی اهلبیت علیهم السلام مورد استفاده قرار گیرد.بخش اعظم اشعار میلادیه از کتاب ارزشمند شادنامه چهارده معصوم علیهم السلام آورده شده است.

برخی از عناوین عبارتند از:

محرم و نامحرم

عزاداری

روایت (نقل کردن ) شایعه

اراده و تصمم

سحرخیزی

استبداد

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

انسان با نور ایمان بین حق و باطل را فرق خواهد گذاشت و منشا حماقت, بی تقوایی و بی ایمانی است.« ان تتق الله یجعل لکم فرقانا». مومن واقعی با بهره گیری از عقل و تجربه و دانش از حماقت در امان می ماند. با تامل در زندگی امامان بزرگوار درمی یابیم ناراحتی آنان از سوی احمقان بوده است. در فرهنگ دین مومن زیرک و باهوش است و حماقت های واقعی برای کافران و مشرکان است.اهل نیرنگ نبودن حماقت نیست چه بسا زرنگی که عین گناه است. مردان و زنانی که دچار ضعف عقل و حماقت هستند, بچه های ضعیف العقل می آورند و این خود یکی از بزرگترین بدبختی های فرد و خانواده و اجتماع است.احمق در تمام طول زندگی اسیر محرومیت های گوناگون است و جامعه نیز از نارسایی فکر او در زحمت است. امروز دانشمندان از راه تجربه های علمی به خطر ازدواج اشخاص ضعیف العقل توجه نموده و به مردم سفارش های لازم را کرده اند.پیشوای اسلام در قرون گذشته این موضوع را با چشم واقع بین وحی دیده و پیروان خود را از از ازدواج با افراد احمق برحذر داشنه است.حضرت صادق علیه السلام از رسول اکرم صلی الله علیه وآله روایت کرده است که فرمود:« ایاکم و تزوج الحمقاء فان صحبت ها بلاء و ولدها ضیاع; از ازدواج با احمق بپرهیزید زیرا همنشینی با احمق مایه اندوه و بلا و فرزندش نیز مهمل و بدبخت است.»

« الا انهم هم المفسدون و لکن لا یشعرون ; آگاه باشید اینها همان مفسدانند ولی نمی فهمند.» شعور مرادف با ادراک است و ادراک عبارت است از فهم معانی جزئیه چنانچه عقل و تعقل عبارت از فهم معانی کلیه می باشد, و در این آیه شریفه از منافقین نفی شعور و ادراک نموده و به التزام و فحوی بر عدم عقل آنان نیز دلالت دارد. زیرا کسی که شعور و ادراک نداشته باشد, به طریق اولی فاقد عقل هم خواهد بود.

لطیفه

بوش کوچک ( رئیس جمهور ملعون و منفور آممریکا ) که در آخرین سفر سری و مخفیانه خود, از عراق اشغالی دیدن می کرد, مود اصابت لنگ کفش های جوان شیعی با نام منتظر الزیدی قرار گرفت. این بار هم مثل همیشه خود را به حماقت زد و گفت: طوری نیست, این نشانه دموکراسی است!

(کتاب گنجینه معارف /جلد سوم/ صفحه 338 و 339)

سایر مشخصات محصول

نویسنده : محمد رحمتی شهرضا
انتشارات : نشر نغمه قرآن
شابک : 987-600-95164-1-4
قیمت : 500000 ريال
موضوع : منبر و سخنرانی مذهبی
شماره کتاب شناسی ملی : 3762438
سایز : وزیری
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

برچسب ها