تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 122
تخفیف 10%

گشایش روزی

کتاب"گشایش روزی"به قلم محمد علی قاسمی
گشایش روزی
موجود
100,000 ریال
90,000 ریال

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

نماز نجات از فقر


امام باقر (ع) فرمودند : شخصی خدمت رسول خدا (ص) امد و گفت : ای رسول خدا (ص) من عیال مندم ، قرض دارم و در فقر و سختی به سر می برم ، دعایی به من یاد دهید که خدا را با آن دعا بخوانم تا اجابتم کند .
پیامبر (ص) فرمود : ای بنده خدا به دقت وضو بگیر ، سپس دو رکعت نماز بگذار و رکوع و سجود آن را کامل و درست بجای آور ، سپس این دعا را بخوان : یا ماجد یا واحد یا کریم ، اتوجه الیک بمحمد نبیک نبی الرحمه صلی الله علیه و اله یا محمد ، یا رسول الله ، انی اتوجه بک الی الله ربک و ربی و رب کل شیء ان تصلی علی محمد و علی اهل بیته واسالک نفحه کریمه من نفحاتک و فتحا یسیرا و رزقا واسعا الم بها سعثی و اقضی بها دینی و استعین بها علی عیالی .

ثروتمندان بی ایمان

ممکن است این سوال در ذهن بسیاری از خوانندگان محترم مطرح شود ، که چرا بسیاری از افراد با اینکه ایمان ندارند و بسیاری از دستورات اسلام را عمل نمی کنند ، بلکه بی پروا هر گناه و معصیت را انجام می دهند ، اما دارای ثروت و مال و منال فراوانی هستند ؟
در پاسخ این سوال می گوئیم : عامل ثروت ظاهری افراد بی ایمان ، نسبت به افراد مختلف متفاوت است :
گروه اول : برخی از این افراد ، گرفتار استدراج و مکر الهی شده اند ، اینان کسانی هستند که تنها در پی شهوات و خواسته های نفسانی خویش بوده و هر حریمی را می شکنند ، خدای متعال به آنان مهلت می دهد و هر آنچه ثروت و نعمت بخواهند در اختیارشان می گذارد تا در سرازیری سقوط قرار گیرند و سرعت آنان در حرکت به سوی عذاب بیشتر گردد . قرآن کریم در این باره می فرماید :
گمان نکنند کسانی که کافر شدند که مهلت دادن ما به ایشان برای آنان بهتر است ، همانا ما به آنان مهلت دادیم تا به سرکشی خویش بیفزایند و برای آنان عذابی خوار کننده است . این انسانهای به ظاهر خوشبخت ، با دیدن نعمتهای فراوانی الهی ، خدا را فراموش کرده و هر روز بیشتر از گذشته در باتلاق گناه فرو می روند . تا اینکه ناگهان مرگ آنان فرا می رسد و با کوله باری از گناه و معصیت و بدون هیچ عمل نیکی ، وارد قبر و قیامت می شوند .
امام صادق (ع) می فرماید : هرگاه خداوند نسبت به بنده ، خیر نخواهد ، پس هنگامی که گناه می کند ، به او نعمتی عنایت می کند تا استغفار و بازگشت را فراموش کند . و امیر مومنان (ع) در سخنان کوتاه خود در نهج البلاغه می فرماید : ای فرزندان آدم ! هنگامی که می بینید پروردگارتان به دنبال گناهانتان به شما نعمت می دهد بترسید ( زیرا در سنت مکر و استدراج گرفتار شده اید ) بنابر این ، این ثروت های ظاهری به ضرر انسان های بی ایمان و تقوا است و سبب عذاب بیشتر آنان خواهد شد.
گروه دوم: کسانی هستند که کارهایی را انجام می دهند که پیامد ان ثروت و نعمت است، صله رحم، کمک به نیازمندان و ...باعث گشایش در روزیاستاگر چه انجام دهنده ان فاسق و فاجر باش. پیامبر می فرماید: صله رحم و توجه به خویشاوندان خانه ها را اباد و عمرها را طولانی می کنداگرچه انجام دهندگان ان انسان های خوبی نباشند

سایر مشخصات محصول

نویسنده : محمدعلی قاسمی
انتشارات : نورالزهراء
شابک : 978-964-93994-9-2
قیمت :
موضوع : عوامل رزق و روزی و برکت در زندگی
شماره کتاب شناسی ملی : 173-165ص
سایز : رقعی

نظرات

برچسب ها