تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 8109
تخفیف 10%

کشکول فرحزاد (جلد دوم)

کتاب « کشکول فرحزاد جلد دوم» به قلم حبیب الله فرحزاد
کشکول فرحزاد (جلد دوم)
موجود
300,000 ریال
270,000 ریال

در میان این حکمت ها مطالب جذابی است که گاهی زندگی و سرنوشت انسان را دگرگون می کند و به سعادت ابدی می انجامد.یکی از بزرگان اهل معنا می گوید:مدت ها به دنبال موعظه ای موثر ودم.تا این که میهمان کسی شدم.خادمی که پذیرایی می کرد،غذای ساده ای آورد و این جمله را گفت:«هرگاه آبی برای نوشیدن و نان جوی برای خوردن داشتی،مرگ بر دنیا!»این جمله به قدری در من اثر گذاشت که محبت دنیا که ریشه ی همه ی رذائل است از دلم بیرون رفت.

بر این اساس بنده نیز از دیرباز گاهی که از کارهای روزانه خسته می شدم،برای رفع خستگی،از مطالب متنوع و حکمت های ناب بهره مند می شدم.این رویکرد به من نشاط فراوان می داد و مرا برای کارهای آینده سرحال و مهیا می کرد.

از همان زمان ها در این فکر بودم که مطالب جذاب و متنوع و حکمت آمیز،از حدیث و تاریخ و داستان و سخنان حکیمانه ی بزرگان و اشعار نغز و روح بخش را که در بردارنده ی پند و موعظه و لطیفه های شیرین است جمع آوری کنم و در کتابی به چاپ برسانم.

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم :

ثبات ایمان

مرحوم آیت الله بها الدینی می فرمود : گمان نکنید خدا منتظر معرفت ماست . اگر معرفت هم پیدا نکنی ، خداوند در عرش اعلاست . اگر خدا را شناختی ، خودت درست می شوی . اگر در برابر توطئه ها تکیه گاه الهی داشته باشی ، همین چهار روزی که در این عالم هستی ، این همه فجایع نمی کنی ، انسان بی قیدی و بندی نیستی که دست و زبان و گوشت آزاد باشد . می گویی : من بنده خدا هستم . بنده خدا چشمش آزاد نیست ، زبانش آزاد نیست .

خداوند نصیب کند که ایمان ثابتی پیدا کنید . ایمانی که اگر به دست آوردید ، در حوادث جهانی کسی حریف شما نیست . اگر فهمیدید و تمام شرق و غرب هم بگویند : دروغ است ، می گویید : خودتان دروغگو هستید . کاری کنید که به این مرحله نایل شوید ، چقدر آثار و برکات دارد ، در این دنیا و در آخرت . خدا همه را موفق دارد که از راه بندگی خدا و عبادت حق و ترک عبادت شیطان به این مرحله نایل شوید.

کشکول فرحزاد جلد دوم / صفحه ی 226

سایر مشخصات محصول

نویسنده : حبیب الله فرحزاد
انتشارات : طوبای محبت
شابک : 978-600-366-158-5
موضوع : اسلام -مطالب گوناگون
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 272 صفحه
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها