تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 7013
تخفیف 20,000 ریال

کتابخانه تربیتی مربی

کتاب «کتابخانه تربیتی مربی»  تهیه شده در معاونت پژوهش موسسه مصباح الهدی
کتابخانه تربیتی مربی
نا موجود
260,000 ریال
240,000 ریال

مخاطبان اصلی مجموعه «تربیت با کتاب» مربیان و والدینی هستند که بارها در کلاس های تربیتی و یا در جلسه های مشاوره، از اساتید و مشاوران خواسته اند تا کتابی سودمند برای مطالعه خود یا فرزندشان به آنها معرفی کنند؛ اما معمولا پاسخی درخور و قانع کننده نگرفته اند.
در شرایط کنونی، معرفی کتاب های خوبی که پاسخ گوی نیاز تربیتی والدین و مربیان باشند، کار ساده ای نیست و دشوارتر از معرفی چنین کتابی به این دو گروه، پیشنهاد کتاب های جذاب و البته ارزشمند به نوجوان ها است.

برای پر کردن این کمبود و پاسخ به نیاز سه گروه «مربیان و معلمان و مبلغان»، «والدین» . «متربیان نوجوان» به کتاب های سودمند و دارای رویکرد تربیتی، باید کتاب هایی برای هر یک از این سه گروه شناسایی و معرفی شوند.

مجموعه تربیت با کتاب، دستاورد یک طرح پژوهشی با همین هدف است و «کتابخانه تربیتی مربی»، جلد اول از این مجموعه است. در این کتاب 100 عنوان از کتاب های مناسب برای نیازمندی های تربیتی مربیان معرفی شده است.

در بخشی از متن این کتاب میخوانیم:

جوان و بحران هویت

هویت یک انسان، هر آن چیزی است که همواره با اوست، حتی اگر خودش به آن توجهی نداشته باشد و درباره آن آگاهانه  رفتار نکند.

در بسیاری از موارد، نا آگاهی یک نوجوان یا جوان از هویت خویش و جنبه های مختلف آن ، سبب می شود که او از توجه به این بعد وجودی خویش غافل شده و به جای تقویت مولفه های هویتی خود ، نا خواسته به تضعیف آن ها دامن بزند. کمترین آشنایی مربیان و متربیان با این جنبه های مختلف و کارکرد های برآیند آن ها به عنوان هویت ، می تواند تا اندازه زیادی از پیدایش بحران هویت در آن ها جلوگیری کند . یکی از کتاب هایی که می توان مطالعه آن را به عنوان یک منبع مقدماتی در این زمینه به مربیان ، معلمان و والدین پیشنهاد کرد ، کتاب جوان و بحران هویت است.

کتابخانه تربیتی مربی / صفحه ی 152

سایر مشخصات محصول

انتشارات : انتشارات شفق
شابک : 978-964-485-106-3
موضوع : اسلام و آموزش و پرورش / کتابشناسی
شماره کتاب شناسی ملی : 5156117
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 380 صفحه
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها