تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 5134
تخفیف 10%

کامل الزیارات

کتاب "کامل الزیارات"به قلم جعفربن محمدابن قولویه و ترجمه ی صادق حسن زاده و حسین حسن زاده
کامل الزیارات
نا موجود
750,000 ریال
675,000 ریال

محدث نامی ابن قولویه در این کتاب ابعاد مختلف مسئله زیارت از جمله ثواب، فضیلت، اعتبار، مشروعیت و کیفیت آن را بررسی کرده است. پاسخ به شبهات و اشکالات مطرح‌شده از طرف مخالفان زیارت از دیگر موضوعات کتاب است. این کتاب روایات مستند و معتبری در ثواب زیارت پیامبر و ائمه(علیهم السلام)و حتی قبور مؤمنان را دربردارد.

بخش قابل توجه کتاب، به موضوع امام حسین(علیه السلام) و ثواب و کیفیت زیارت آن حضرت اختصاص یافته و مؤلف از موضوعاتی چون پیشگویی واقعه عاشورا، آگاهی فرشتگان از آن و عزاداری موجودات برای آن حضرت سخن گفته است. از این رو،کتاب کامل الزیارات منبعی کهن برای دستیابی به زندگانی آن امام نیز به شمار می‌رود.

این کتاب که ترجمه و متن کامل کامل الزیارات می باشد،شامل صد و هشت باب است و به مواردی از جمله:پاداش زیارت پیامبر خدا و امیرالمومنین و امام حسن و امام حسین علیهم السلام،آگاهی فرشتگان از شهادت امام حسین علیه السلام،گریستن آسمان و زمین بر شهادت حضرت حسین علیه السلام و یحیی بن زکریا علیهما السلام،پاداش انفاق در زیارت امام حسین علیه السلام،بزرگواری خداوند بر زائران امام حسین علیه السلام،ثواب زیارت امام حسین علیه السلام در نیمه شعبان،وداع با قبر امام حسین علیه السلام،زیارت قبر امام رضا علیه السلام،زیارتنامه همه امامان علیهما السلام،فضیلت زیارت مومنین و چگونگی آن و ...اشاره دارد.


در بخشی از متن این کتاب می خوانیم:

امام صادق علیه السلام فرمودند:کسی که می خواهد،روز قیامت در کرامت خداوند باشد و شفاعت حضرت محمد صلی الله علیه و اله شاملش گردد،باید حسین علیه السلام را زیارت کند که بالاترین کرامت خداوند به وی است و پاداشی نیک به او داده می شود و از گناهانی که در زندگانی دنیا دست یازیده وی را بازخواست نمی کنند،اگرچه گناهانش به شمار ریگ های بیابان و به بزرگی کوه های و به مقدار کف روی دریاها باشد،حسین بن علی علیه السلام در حالی کشته شد که مظلوم بود و به نفس و جسمش ستم شد و خود و اهل بیت و اصحابش تشنه بودند...

کتاب کامل الزیارات/صفحه 333

سایر مشخصات محصول

نویسنده : جعفربن محمد ابن قولویه
انتشارات : آبانه
شابک : 089-600-8063-10-0
موضوع : احادیث-زیارتنامه ها-امام حسین علیه السلام
شماره کتاب شناسی ملی : 3892134
سایز : وزیری
مترجم : صادق حسن زاده و حسین حسن زاده
تعداد صفحات : 716 صفحه
نوع جلد : سلفون (جلد سخت)

نظرات

برچسب ها