تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 800
تخفیف 10%

پسرانه (زندگی به سبک شهدا)

 آنچه در این کتاب مرور می کنیم،مجموعه ای است از موضوعات اساسی و مورد نیاز برای پسران و نوجوان،که سبک زندگی و روش بهتر زیستن رابیان می کند.موضوعاتی که در این مجموعه مورد بررسی قرار می گیرد،مجموعه ای است از اساسی ترین مسائل مورد نیاز پسران جوان و نوجوان.
پسرانه (زندگی به سبک شهدا)
نا موجود
200,000 ریال
180,000 ریال

دوران نوجوانی و جوانی،یکی از مهم ترین دوره های زندگی انسان است.دوره ای که در آن ضعف دوران کودکی وجود ندارد و از ناتوانی  کهن سالی هم خبری نیست.دوره ای سرشار از حرکت،انرژی،امید،سلامتی،اقتدار،احساس و صداقت است؛به همین خاطر است که جوانان و نوجوانان را منشا تغییر،حرکت و سازندگی می دانند و جامعه ی جوان را جامعه ای پویا می نامند.با توجه به این مسئله،روشن است که اگر ما به عنوان جوانان و نوجوانان جامعه،بتوانیم با استفاده از تجربیات گذشتگان و رهنمودهای بزرگان،مسیر حرکتی خود را به درستی انتخاب کنیم،مسیر حرکت جامعه نیز اصلاح خواهد شد و سبک زندگی جامعه بهبود پیدا می کند.اولین گام در این مسیر(اعتقاد به فرصت جوانی و نوجوانی است).اینکه باور کنیم این دوره،فرصتی طلایی و بازگشت ناپذیر است که اگر از آن درست استفاده نکنیم،پشیمانی بزرگی را به دنبال خواهد داشت.بی جهت نیست که دین اسلام به اشکال مختلف به استفاده ی درست و مغتنم شمردن این فرصت تاکید نموده و به ما توصیه می کند تا این فرصت را در راه پرداختن به بهترین اعمال صرف کنیم.به عنوان مثال امام صادق علیه السلام نسبت جوانان و نوجوانان چنین تعبیر می کنند:نوجوانان را دریاب،زیرا که آنان سریع تر به کارهای خیر روی می آورند.

رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله نیز چنین می فرمایند:هیچ چیزی پیش خدا محبوب تر و دوست داشتنی تر از جوان توبه کار نیست.خداوند تعالی را فرشته ای است که هرشب نازل می شود و صدا می زند:ای بیست ساله ها!جدیت و کوشش کنید.

انسان در روز قیامت،قدم از قدم بر نمی دارد مگر آنکه چهار چیز از او پرسیده می شود:از عمرش که چگونه گذرانده است،از جوانی اش که چگونه سپری کرده و ...

با نگاهی گذرا به روایات مطرح شده و روایات دیگری که در زمینه ازدواج و جوانی بیان شده است،می توان دریافت که موضوعاتی از قبیل ازدواج، تحصیل،ارتباط با خدا، دوری از گناه،توجه به دوست یابی و موضوعاتی از این دست بیشتر مورد توجه قرار گرفته و به آن توصیه شده است.همین مسئله باعث شد تا این موضوعات به عنوان اصلی ترین نیاز های جوان امروز،دست مایه ای برای نگارش این کتاب شود.

بنابراین آنچه در این کتاب مرور می کنیم،مجموعه ای است از موضوعات اساسی و مورد نیاز برای پسران و نوجوان،که سبک زندگی و روش بهتر زیستن را تبیین می کند.

کتاب شامل نه فصل است که هر فصل موضوعی خاص را تبیین می کند.

در هر فصل تلاش شده تا نکاتی کوتاه و کلیدی پیرامون موضوع فصل به صورت خلاصه بیان شود؛و پس از آن کتاب هایی که برای آشنایی بیشتر با موضوع فصل نوشته شده معرفی می شوند.

نکته ی حائز اهمیت آن است که در بیان هر موضوع،تنها به بیان نکته ها و روش ها اکتفا و مجموعه ای از خاطرات شهدای گران قدر به عنوان الگوی عملی و راهکار اجرایی ارائه شده؛تا بتواند چراغ راهی برای تغییر سبک زندگی ما و رسیدن به نقطه ی کمال بشری باشد.

در بخش خاطرات شهدا نیز تلاش شده خاطراتی گلچین و ارائه شوند که بیشتر جنبه اجرایی و عملیاتی داشته باشند؛به امید آنکه بتوانند جرقه ای برای تغییر سبک زندگی ما باشند.

سایر مشخصات محصول

نویسنده : عبدالعزیز فاتحی مجرد
انتشارات : موسسه فرهنگی مطاف عشق
شابک : ۹۷۸-۶۰۰-۶۷۹۸-۲۰-۲
موضوع : راه و رسم زندگی
شماره کتاب شناسی ملی : ۴۰۷۱۰۲۲
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 120 صفحه (در رنگ )
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها