تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2231
تخفیف 10%

پرسش هاو پاسخ های دانشجویی جلد51 (امام علی علیه السلام)

کتاب پرسشها و پاسخهای دانشجویی دفتر 51 به قلم محمد باقر پور امینی و سیدمحمدمهدی حسین پور به موضوع امام علی علیه السلام ( تاریخ و سیره) می پردازد.
پرسش هاو پاسخ های دانشجویی جلد51 (امام علی علیه السلام)
موجود
100,000 ریال
90,000 ریال

اداره مشاوره و پاسخ معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در راستای ترویج فرهنگ دینی, تاکنون بیش از سیصد هزار پرسش دانشجویی را در موضوعات مختلف اندیشه دینی و مشاوره ای پاسخ داده است.آنچه پیش رو دارید, بخشی از پرسش های دانشجویی پیرامون تاریخ و سیره امام علی علیه السلام است که توسط حجج الاسلام محمد باقر پور امینی و سیدمحمدمهدی حسین پور پاسخ داده شده است.

این کتاب مشتمل بر 60 پرسش پیرامون امام علی علیه السلام است و در 6 فصل تنظیم شده است

فصل اول تا جوانی

فصل دوم سایه سار پیامبر صلی الله علیه و آله

فصل سوم شخصیت و فضلیت

فصل چهارم سکوت و حضور پرسش هایی پیرامون مسئله ی غدیر است

فصل پنجم دولت عدالت

فصل ششم همراهان و مخالفان

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

مگر فدک به فاطمه زهرا سلام الله علیها و فرزندان او تعلق نداشت پس چرا امیر مومنان در دوره خلافت فدک را بازنگرداند؟

برخی عدم بازپس گیری فدک از سوی علی علیه السلام در دوره تصدی خلافتایشان را علامت رضایت امام به حکم تصرف فدک از سوی خلفا می دانند و با این مدعا درصدد پاک نمودن مسئله غصب حق واقعی فاطمه زهرا علیها السلام و بی حرمتی های صورت گرفته هستند! در پاسخ چند نکته ارائه می شود:

هنگامی که امر خلافت به علی علیه السلام رسید درباره بازگرداندن فدک خدمتش سخن گفتند, فرمود:

« انی لاستحیی من الله ان ارد یئا منع ابوبکر و امضاه عمر; من از خدا شرم دارمچیزی را که ابوبکر منع کرد و عمر برآن صحه نهاد به صاحبان اصیلش بازگردانم».

در حقیقت امام علیه السلام با این سخن; هم بزرگواری و بی اعتنایی خود را نسبت به فدک به عنوان یک سرمایه مادی و منبع درآمد نشان می دهد و هم مانعین این حق را معرفی می کند!

پیشوایان معصوم علیهم السلام در پاسخ به پرسش چرایی بازنستاندن فدک از سوی امیرمومنان علیه السلام در دوره خلافت, هماره از این ظلم صورت گرفته یاد کرده, ستاندن حق خویش را پروردگار واگذاری کرده اند; امام صادق علیه السلام در پاسخ به ابن بصیر این گونه فرمود:« برای اینکه ظالم و مظلوم هر دو به پیشگاه خداوند وارد شدند, خداوند به مظلوم اجر و پاداش داد و ظالم را عقاب نمود, از این جهت آن حضرت خوش نداشت چیزی را پس بگیرد که خاوند غاصب آن را عقاب کرده و به مظلوم ان پاداش داده است.» ...

(کتاب پرسشها و پاسخهای دانشجویی/ دفتر 51 / صفحه 174 و 175 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : محمدباقر پورامینی و سیدمحمدمهدی حسین پور
انتشارات : نشر معارف
شابک : 978-964-531-688-2
موضوع : امام علی علیه السلام در تاریخ و سیره
شماره کتاب شناسی ملی : 3587444
سایز : رقعی

نظرات

برچسب ها