(7 رای)
کدکالا: 2503
تخفیف 5,000 ریال

پرتوی از اسرار نماز

کتاب" پرتوی از اسرار نماز" به قلم محسن قرائتی
موجود
85,000 ریال
80,000 ریال

هرچند پیرامون نماز و سایر فروع دین کتاب ها و جزوات مفید و ارزشمندی تاکنون نشر یافته , اما امید میرود کتاب پرتوی از اسرار نمازبه خاطر نوع تدوین و سبک بحث و دسته بندی های مناسب و تکیه بر آیات و احادیث فراوان برای عموم اهل مطالعه به وِیژه مربیان و کسانی که به شکل کلاس داری به ارائه حقایق دین می پردازند مفید باشد. مواد اصلی که در تهیه این بحث ها مورد استفاده قرار گرفته به طور عمده قرآن و حدیث است و در روایات نیز از کتب شیعه و اهل سنت استفاده شده است.

برخی از عناوین عبارتند از:

جایگاه عبادت

سیمای نماز

استقبال از نماز

تعقیبات و نوافل

نماز جماعت و نمازهای دیگر

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

اخلاص دانشگاهی است که فارغ التحصیلان آن در مدت چهل روز , به مدارج عالی حکمت می رسند و در سایه اخلاص به حدی از بصیرت و یقین می رسند که فوق تصور است.

در حدیث , از رسول خدا صلی الله علیه و آله نقل شده است « من اخلص لله اربعین صباحا ظهرت ینابیع الحکمة من قلبه علی لسانه هرکس چهل شبانه روز تمام کارهایش برای خدا باشد ( چنان آماده لطف مخصوص الهی می شود که ) چشمه های حکمت از دلش بر زبانش جاری می شود.

آنکه گرفتار ریا می شود ,هنوز به مرحله یقین و باور نرسیده است. علی علیه السلام می فرماید: الاخلاص ثمرة الیقین اخلاص نتیجه یقین است. ممکن است انسان به خدا و قیامت و پاداش و ... علم داشته باشد , ولی علم انسان تا به مرحله یقین و باور نرسد, آن تاثیرگذاری لازم را نخواهد داشت.همه می دانند که مرده قادر بر انجام کاری نیست , اما خیلی ها در همان حال از مرده می ترسند.ریاکار هرچند ممکن است به خدا و قیامت و حساب و کتاب ,آگاه باشد ولی آگاهی او چون به مرحله یقین نرسیده از اخلاص دور می شود. این یقین هم در سایه عبادت بسیار فراهم می آید. قرآن میگوید: « و اعبد ربک حتی یاتیک الیقین » آنقدر عبادت کن تا یقین به تو برسد.

( کتاب پرتوی از اسرار نماز / صفحه 135 و 136 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : محسن قرائتی
انتشارات : نشر مرکز فرهنگی درس هایی از قرآن
شابک : 978-964-5652-11-9
موضوع : نماز
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 255 صفحه
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

برچسب ها