تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2001
تخفیف 10%

هشدار های تربیتی

کتاب هشدار های تربیتی به قلم علی اکبر مظاهری.
هشدار های تربیتی
نا موجود
100,000 ریال
90,000 ریال

نویسنده کتاب  به بایدها ونباید های تربیت فرزندان میپردازد.او مقدمه کتاب را با طرح یک سوال آغاز میکندومراحل سه گانه تربیت را شرح میدهد.او در این کتاب به چهل مسئله تربیتی میپردازد. نویسنده سعی میکند توصیه هاییش به والدین از زمان بارداری تا ازدواج فرزندان را در برگیرد.اوموضوعات شرح شده رابا آیات قران و روایات و سخن بزرگان درمی امیزدوآنها را از افراط و تفریط در تربیت  بر حذر میدارد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

پاداش تحمل شیطنت بچه

امام خمینی -این عارف بزرگ -در این باره خطاب به نوه شان می فرمایند :حاضرم ثوابی را که تو از تحمل شیطنت فرزندت می بری با ثواب تمام عبادات خود عوض کنم .

هنگامی که کودک بزرگتر شد و خواستیم کار ها و مسئولیت هایی متناسب با سن و ظرفیت او بر عهده اش بگذاریم باید تا جایی که ممکن است از قبل معین کنیم و برای کودک برنامه مشخصی بگذاریم و برایش تشریح کنیم تا تکلیفش را بداند و هر کاری را در موقع خود انجام دهد .اما این طور نباشد که وقتی مشغول درس و مشق است بگوییم محمد برو نان بخر و همین که سرگرم نقاشی شد بگوییم عارفه بیا این لباس ها را پهن کن و تا خواست استراحت کند بگوییم حامد این لباس ها را ببر بده خشکشویی و یا گاهی که دوستش به منزل ما آمده باهم صحبت میکنند و یا درس می خوانند بگوییم مسعود در  مزنند برو در را باز کن و یا وقتی گرم بازی است به خصوص در بازی های دسته جمعی و چند نفره فریاد بزنیم :سجاد بیا کارت دارم.

این دستورات بی برنامه و نابهنگام و پی در پی آرامش و راحتی را از کودک و نوجوان سلب میکند و او را در یک حالت دلهره و آماده باش دایم قرار می دهد و پدر و مادر را در نظرش بی انصاف و بی منطق و ظالم جلوه می دهد .

( هشدار های تربیتی / صفحه 63 و 64 )

برخی از عناوین عبارتند از :

مراحل سه گانه تربیت

شیوه تربیتی پیامبران

تربیت عروسکی

بی توجهی به دوران بارداری

سخت گیری های بیجا در مسائل دینی و عبادت ها توقع بیش از توان

استبداد والدین

حمایت های افراطی

سایر مشخصات محصول

نویسنده : علی اکبر مظاهری
انتشارات : هجرت
شابک : 978-964-5875-07-5
قیمت :
موضوع : توصیه هایی برای تربیت فرزند
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 160 صفحه
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها