کدکالا: 851
تخفیف 10%

نکته ها از گفته ها جلد سوم

کتاب"نکته ها از گفته ها"گزیده ای از گفتار های استاد فاطمی نیا
نا موجود
40,000 ریال
36,000 ریال

دفتر سوم نکته ها از گفته ها،شامل ۴۷نکته اخلاقی و معرفتی است که از سخنرانی های آموزگار اخلاق و معنا،استاد عبد الله فاطمی نیا،انتخاب شده است.این سخنرانی ها که در موضوعات گوناگون و در زمان های مختلف ایراد شده است،بسیار شنیدنی و آموزنده است.امید است که گزیده حاضر،بر دل و جان علاقه مندان به مکتب اخلاقی اهل بیت علیهم السلام  بنشیند و به کار آید.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

تجسس هم بی ارتباط با سوء ظن نیست؛و چه بسا گاهی سوء ظن موجب تجسس می شود.بسیاری از سوالات از افراد بی مورد می باشد.تجسس و پی جویی در اعراض و احوال مردم صحیح نیست.در بسیاری موارد باعث شرمندگی و خجالت مومنی می شود؛و این بسیار زشت است!

تجسس در احکام شرعیه نیز صحیح نیست.مثلادر اسلام،بازار مسلمانان و اشیاء آنها محکوم به طهارت می باشد و انسان حق ندارد در این موارد تیز بینی نماید.امام صادق(علیه السلام)فرمودند:من می دانم که بسیاری از این قصابها بسم الله نمی گویند؛ولی من از آنها گوشت می خرم و می خورم.

در مورد سوء ظن و تجسس،یک تبصره وجود دارد و آن اینست که:گاهی ممکن است تجسس و سوء ظن،لازم و واجب باشد؛و آن در موردی است که احتمال خطر برای جمعی از مومنان و یا مملکت اسلام وجود داشته باشد.در این موارد،خصوصا با وجود دشمنان فراوان مسلمین و حکومت اسلام و نقشه های منافقان و کفار،تجسس در مواردی لازم و واجب است!اینها جزو مستثنیات است.

( کتاب نکته ها از گفته ها/دفتر سوم/صفحه ۶۰)

سایر مشخصات محصول

نویسنده : استاد فاطمی نیا
انتشارات : نشر نورمعارف
شابک : ۹۷۸-۹۶۴-۰۴-۱۳۵۴-۸
قیمت : ۴۰۰۰۰ ریال
موضوع : اخلاقی
شماره کتاب شناسی ملی : ۱۱۶۹۷۹۸
سایز : رقعی

برچسب ها