(2 رای)
کدکالا: 843

نکته ها از گفته ها جلد اول

دفتر اول نکته ها از گفته ها،شامل ۱۴۸نکته اخلاقی و معرفتی است که از سخنرانی های آموزگار اخلاق و معنا،استاد سید عبدالله فاطمی نیا،انتخاب شده است.
نا موجود
40,000 ریال

(نکته ها از گفته ها )گزیده هائ است از سخنرانی های سخنور شهیر و دانشمند فرزانه حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج سید عبدالله فاطمی نیا،که در حسینیه الزهراء(سلام الله علیها)ایراد گردیده است.

مسجد و حسینه الزهرا (سلامالله علیها) از مراکز تبلیغی_فرهنگی شهر مقدس مشهد است که در ایام حضور مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بهجت مدظله العالب،میزبان جلسات ایشان می باشد و لذا اغلب سخنرانی های ایراد شده ی استاد،در محضر ایشان بوده است.

نکته ها از گفته ها مطالبی است کاربردی در زمینه های گوناگون بویژه اخلاق و عرفان،و باید به این مطالب با همین دید نگریست.شما در این نکته ها،برنامه های صحیح درست زیستن را می آموزید و چه کاری مهم تر برای آدمی از اینکه بداند چگونه باید زندگی کند!

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

شاعری است به نام ابوالحسن الخلیعی،من خیلی زحمت کشیدم که شرح حالش را به دست بیاورم؛در میان تذکره ها و تراجم فقط قاضی نورالله شوشتری در مجالس المومنین (رضوان الله تعالی علیه)در الغدیر تمام شرح حالش را آورده و حدود نصف یکی از مجلدات الغدبر را به این شاعر اختصاص داده است.

پدر و مادر خلیعی، ناصبی بوده اند و او هم طبق همان عقاید و اخلاقیات بار آمده و بزرگ می شود.یک انسان فاسدی می شود که خنجر به کمرش می بسته و سر راه زوار ابی عبدالله علیه السلام را می گرفته،دزدی و آزار و اذیت می کرده است!روزی در همان جایی که منتظر بود زوار بیایند،خوابش برد و خوابی دید(قضیه اش مفصل است)اشاره ای کردند که کارت درست نیست؛از خواب غفلت بیدارش کردند؛متحول شد!توبه کرد،رفت حرم سید الشهداء (علیه السلام)عذر خواهی کرد!طبع شعر قوی هم داشت.در همانجا یک شعر بلندی سرود،همینکه شعرش تمام شد،دیدند یک خلعت از بالای ضریح مطهر افتاد روی سرش؛حضرت به او خلعت دادند!از همانجا لقبش خلیعی شد.در نجف شاعر زبردستی بود به نام ابن حماد.خلیعی تصمیم گرفت با او یک مسابقه ی شعری قرار دهد.قبول کردند که هر دو قصیده ای در مدح حضرت امیرالمومنین بگویند و بنویسند و در ضریح بیندازند،تا خود حضرت قضاوت کنند.اشعار را سرودند و در ضریح انداختند،سپس برداشتند،جواب آمد!زیر قصیده ی خلیعی با رنگ طلایی نوشته شده بود:احسنت!زیر قصیده ی ابن حماد با رنگ نقره ای نوشته شده بود:احسنت!

ابن حماد گویا گله مند و با ناراحتی از حرم بیرون می آید!شب حضرت را در خواب می بیند و عرض می کند:من چندین سال در آستانه ی شما هستم،قصیده ی مرا با رنگ نقره ای امضاء فرمودید،اما او را با رنگ طلایی؟!

حضرت می فرمایند:تو از خود ما هستی؟اما خلیعی،تازه رسیده است.

ائمه (علیهم السلام)یک سنتی دارند و آن این است که:آدم تازه رسیده را خیلی تحویل می گیرند!هرکس توبه کند،انابه کند!برود به سراغشان،خیلی تحویل می گیرند،پذیرایی می کنند!(صفحه ۳۸)

سایر مشخصات محصول

نویسنده : سید عبدالله فاطمی نیا
انتشارات : نشر نور و معارف
شابک : ۹۷۸-۹۶۴-۰۴-۱۳۵۲-۴
قیمت : ۴۰۰۰۰ ریال
موضوع : سخنرانی های استاد فاطمی نیا
شماره کتاب شناسی ملی : ۱۱۶۹۷۹۸
سایز : رقعی
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

برچسب ها