تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 5372
تخفیف 10%

نهج البلاغه (کلام امیر)

کتاب" کلام امیر" شامل خطبه ها،نامه ها و حکمت های حضرت علی علیه السلام ترجمه ی علی شیروانی
نهج البلاغه (کلام امیر)
موجود
280,000 ریال
252,000 ریال

خطبه 50 کتاب کلام امیر پیرامون علل پیدایش فتنه ها :پس از پایان جنگ صفین و ماجرای حکمیت در سال 38 هجری در شهر کوفه حضرت فرمودند:

اِنَّما بَدْءُ وُقُوعِ الْفِتَنِ اَهْواءٌ تُتَّبَعُ، وَ اَحْكامٌ تُبْتَدَعُ،يُخالَفُ فيها كِتابُ اللّهِ، وَ يَتَوَلّى عَلَيْها رِجالٌ رِجالاً عَلى غَيْرِ دينِاللّهِ. فَلَوْ اَنَّ الْباطِلَ خَلَصَ مِنْ مِزاجِ الْحَقِّ لَمْ يَخْفَ عَلَىالْمُرْتادينَ. وَلَوْ اَنَّ الْحَقَّ خَلَصَ مِنْ لَبْسِ الْباطِلِ انْقَطَعَتْ عَنْهُاَلْسُنُ الْمُعانِدينَ. وَلكِنْ يُؤْخَذُ مِنْ هذا ضِغْثٌ، وَ مِنْ هذا ضِغْثٌ فَيُمْزَجانِ، فَهُنالِكَ يَسْتَوْلِى الشَّيْطانُ عَلى اَوْلِيائِهِ، وَ يَنْجُو الَّذينَ سَبَقَتْ لَهُمْ مِنَ اللّهِ الْحُسْنى.

آغاز پیدایش فتنه ها هواهایی است که پیروی می گردد،و بدعت هایی است که گذارده می شود.در آن(فتنه ها و بدعت ها) با کتاب خدا مخالفت می شود،و بر پایه ی آن بدعت ها مردانی مردان دیگر را یاری و پیروی می کنند.اگر باطل (به طور صریح چهره می نمود و )با حق در آمیخته نمی شد حق جویان آن را می شناختند.و اگر حق از پوشش باطل خالص می گشت زبان دشمنان از آن کوتاه می شد.اما قسمتی از حق و قسمتی از باطل را می گیرند و با هم می آمیزند،و در این هنگام است که شیطان بر دوستانش مسلط می گردد،و کسانی که خداوند به آنان سابقه ی نیکو داده (یا:لطف خداوند از پیش شامل حالشان بوده)نجات می یابند.
صفحه 89 و 90

سایر مشخصات محصول

انتشارات : دفتر نشر معارف
شابک : 978-964-531-345-4
موضوع : خطبه ها_حکمت ها_نامه ها
شماره کتاب شناسی ملی : 4103223
سایز : پالتویی
مترجم : دکتر علی شیروانی
تعداد صفحات : 992 صفحه

نظرات

برچسب ها