کدکالا: 2428
تخفیف 10,000 ریال

معراج

کتاب "معراج" شرح و تفسیر سوره شریفه «والنّجم» به قلم آیت الله شهید سید عبدالحسین دستغیب
موجود
110,000 ریال
100,000 ریال

این کتاب از تالیفات عالم ربانی آیت الله سید عبدالحسین دستغیب است که به تفسیر و شرح سوره نجم می پردازد. در خلال مباحث آیت الله دستغیب به ذکر داستانهای عبرت آموز مرتبط با بحث پرداخته اند. کتاب معراج در ابتدا با ذکر فضیلت و ثواب قرائت این سوره شریفه و پرداختن به وجوه معنای نجم آغاز می شود و سپس به ماجرای معراج و شرح مشاهدات حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله در معراج می پردازد.

این کتاب در 4 فصل تنظیم شده است

فصل اول شرح و تفسیر سوره والنجم

فصل دوم آغاز بت پرستی, لزوم کاستن آرزوها و ...

فصل سوم تکوین و تشریح انسان طبقات دهگانه بدن و ...

فصل چهارم ستاره پرستی, هلاکت اقوام پیشین و ...

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

مطلب مهم دیگر آن که هر نقاشی که می خواهد نقشی کند, باید سه شرط موجود باشد:

یکی اینکه : مکان وسعت داری داشته باشد تا گنجایش نقش و نقاشی را دارا باشد. شرط دوم:باید نور باشد; یعنی بایستی در جای روشنی نقش نماید. شرط سوم آن است که محل کشیدن نقش, سست و رخوه نباشد; مثلا لوح یا کاغذ باشد, اما بر جسم مایع , محال است بتوان نقش کرد.

اما در نقشی که به دست قدرت حق انجام می گیرد, هیچ یک از این شروط سهگانه موجود نیست.تنگ ترین جاها رحم است و هیچ جایی تاریک تر از رحم نیست که در قرآن مجید به « فی ظلمات ثلاث» تعبیر فرموده:« رحم, مشیمه و شکم که سه پرده ظلمت است, پس از آنکه نطفه در رحم قرار گرفت,پوست بسته ای دور آن تشکیل می شود, مثل خمیری که به تنور می زنند, وقتی که بچه به دنیا می آید, آن پوست همراه اوست. این پوست را مشیمه گویند. «رحم» هم که در جوف شکم است.

شرط سوم عرض شد بایستی نقشش سست نباشد; زیرا نقش بر مایع محال است,باید محکم باشد تا قبول نقش نماید. فقط دست قدرت الهی است که بر یک قطره آب در رحم چنین نقشی می نماید که عقول عقلا حیران است; از استخوان, رگ, گوشت, پوست,مغز,کبد, قلب,ریه,حواس پنجگانه ظاهریه و حواس خمسه باطنیه و غیرها.

(کتاب معراج / صفحه 239 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : آیت الله سیدعبدالحسین دستغیب
انتشارات : نشر دفتر انتشارات اسلامی
شابک : 978-964-470-940-1
موضوع : معراج - جنبه های قرآنی
شماره کتاب شناسی ملی : 2100800
سایز : رقعی

برچسب ها