تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 8034
تخفیف 10%

مثل های روان

کتاب « مثل های روان : تمثیل های روان شناختی و تربیتی » به قلم محمد حسین قدیری
مثل های روان
موجود
85,000 ریال
76,500 ریال

تمثیل های روان شناختی و تربیتی در ابعاد مختلف زندگی ما نقش سازنده دارند . مهم ترین فواید تمثیل ها عبارت اند از : شادابی بخشیدن به بیان ، کمک گرفتن از معلومات برای کشف مجهولات ، نفوذ و ماندگاری بیشتر در ذهن و احساس ، تصویری و خیال انگیز کردن مفاهیم و پیام ها ، کاهش مقاومت مخاطب هنگام دریافت پیام ها ، سرعت بخشیدن به انتقال پیام های انبوه ، ابزار قوی و شیرین برای آموزش و یاددهی ، آسان سازی یادگیری و یادسپاری و یادیاری ، میان بر زدن راه استدلال ، عینی و ملموس کردن مفاهیم ذهنی و فلسفی دشوار و تمثیل درمانی ( مانند بازسازی شناختی و اصلاح خطاهای شناختی ) به همین دلیل است که شاهکار های ادبی در قالب قصه و تمثیل ارائه شده است .

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم :

چه بگوییم ؟ چگونه بگوییم؟

پادشاهی خواب دید که همه دندان هایش ریخته است . از خواب گزار تعبیر خواب خود را پرسید . او گفت : همه خویشان تو پیش از تو بمیرند . شاه بسیار رنجیده خاطر شد و دستور داد او را صد ضربه شلاق بزنند . سپس خواب گزاری دیگر احضار کرد و تعبیر خواب را از او پرسید . خواب گزار گفت : عمر اعلیحضرت از همه خویشانش درازتر باشد .شاه به وجد آمد و خوش حال شد و دستور داد تا به این خواب گزار صد دینار بدادند.

تعبیر و سخن خواب گزار دوم همان حرف خواب گزار اول بود ؛ اما با ظرافت روان شناختی و عبارتی بهتر .

واژه گزینی : ببینیم کدام جمله بهتر است .

ساده از داستان بالا نگذریم . در زندگی روزمره ، ما به دلیل ناآشنایی با ظرافت های کلامی و تاثیر روان شناختی کلمات بر هیجان و احساس و رفتار دیگران ، گرفتار مشکلات فراوانی می شویم . بسیاری از اختلافات ریشه در چگونگی بیان جملات دارد.

مثل های روان / صفحه ی 55

سایر مشخصات محصول

نویسنده : محمد حسین قدیری
انتشارات : موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (رحمة الله)
شابک : 978-600-4440-02-8
موضوع : زناشویی / مهارت های زندگی
شماره کتاب شناسی ملی : 4285330
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 156

نظرات

برچسب ها