تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2377
تخفیف 1%

لبیک یا زینب 1

کتاب" لبیک یا زینب 1 " وصیتنامه پنجاه شهید مدافع حرم گردآورنده عباس مرعشی
لبیک یا زینب 1
موجود
75,000 ریال
74,250 ریال

و اینک بعد از گذشت 1333 سال از آن واقعه عاشورا دوباره یزید و یزیدیان با نامی جدید و در قالبی مدرن تر از سراسر جهان سپاه جمع کرده اند. و این بار نه تنها قصد هتک حرمت مقدسات و نوامیس بلکه نیت درهم پیچیدن بساط اسلام ناب محمدی علی الخصوص مکتب تشیع را  دارند. اما نه دیگر اینجا کربلاست و نه ما مردم کوفه و نه زمان سال 61 هجری. محبان اهلبیت علیهم السلام با شنیدن اخبار مربوط به یورش این ابلهان از دیار خود هجرت نموده و زندگی را به امان خدا سپردند تا بغض تمام انچه را که در کربلا اتفاق افتاد با نام « مدافعان حرم» بر سر اینان خالی نمایند. کتاب حاضر وصیتنامه پنجاه نفر از شهیدان مدافع حرم است که با ذکر تاریخ ولادت و شهادت به چاپ رسیده و هریک درس و نکته ای را گوشزد می کند. ولی موردی که در قریب به اتفاق این 50 وصیت نامه آمده تبعیت از ولی فقیه و گوش به فرمان ایشان بودن است.

در بخشی از وصیت نامه شهید مدافع حرم محمدهادی ذوالفقاری آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب محمد هادی ذوالفقاری وصیت می کنم که من را در ایران دفن نکنند و اگر شد, ببرند امام رضا صلوات الله علیه طواف بدهند و برگردانند و همین طور نجف و سامرا و کربلا و کاظمین طواف بدهند. و دوست دارم نزدیک امام باشم و تمام مستحبات انجام شود و در داخل دور قبر من سیاهی بزنند و دستمال گریه مشکی و غیره , مثل تربت بگذارند داخل قبر من, مثل حسینیه شود. و اگر شد جایی که سرم می خورد به سنگ لحد, یک اسم حضرت زهرا بگذارند که اگر سرم خورد آخ نگویم و بگویم یا زهرا صلوات الله علیها. بالای سر من روضه و سینه زنی بگیرید و موقع دفن من پرچم بالای قبرم قرار گیرد و در زیر پرچم من را دفن کنید و زیاد یا حسین صلوات الله علیه بگویید. و برای من مجلس عزا نگیرید, چون من به چیزی که می خواستم رسیدم و برای امام حسین صلوات الله علیه و حضرت زهرا صلوات الله علیها مجلس بگیرید و گریه کنید. و رو به قبله صحیح دفن کنید, چون قبله در نجف اختلاف دارد و روی سنگ قبرم اسم من را نزنید و بنویسید که اینجا قبر یک آدم گناهکار است, یعنی العبد الحقیر المذنب و یا مثل این; پیراهن مشکی هم بگذارید داخل قبر.

وصیتم به مردم ایران و در بعضی قسمت ها برای مردم عراق این است که من الان حدود سه سال است که خارج از کشور زندگی می کنم. مشکلات خارج کشور بیشتر از داخل کشور است. قدر کشورمان را بدانند و پشت سر ولی فقیه باشند و با بصیرت باشند. چون همین ولی فقیه است که باعث شده ایران از مشکلات بیرون بیاید.و از خواهران می خواهم که حجاب شان را مثل حجاب حضرت زهرا صلوات الله علیها رعایت بکنند, نه مثل حجاب های روز. چون این حجاب ها بوی حضرت زهرا صلوات الله علیها را نمی دهد. از برادرانم می خواهم که غیر حرف آقا حرف کس دیگری را گوش ندهند... امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف را تنها نگذارید. من دیر فهمیدم و خیلی گناه و کارهای بیهوده انجام داده ام و یکی از دلایلی که آمدم نجف , به خاطر همین بود که پیشرفت کنم. نجف شهری است که مثل تصفیه کن است که گناه ها را به سرعت از آدم می گیرد و جای گناهان ثواب می دهد. این مولای ما خیلی مهربان است...

(کتاب لبیک یا زینب 1 وصیتنامه پنجاه شهید مدافع حرم / صفحه 242 و 243 )

سایر مشخصات محصول

انتشارات : نشر یازهرا سلام الله علیها
شابک : 978-600-7594-28-5
موضوع : شهیدان/ سوریه / وصیت نامه ها
شماره کتاب شناسی ملی : 4277382
سایز : جیبی

نظرات

برچسب ها