تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 794
تخفیف 10%

قصه های خوب برای بچه های خوب جلد ششم

جلد ششم از مجموعه کتاب "قصه های خوب برای بچه های خوب"شامل قصه های برگزیده از آثار شیخ عطار
قصه های خوب برای بچه های خوب جلد ششم
نا موجود
165,000 ریال
148,500 ریال

این کتاب، جلد ششم "قصه های خوب برای بچه های خوب"است و تمام قصه هایی که در این کتاب می خوانیم از آثار شیخ عطار گرفته شده است.

شیخ فریدالدین عطار نیشابوری از شاعران بسیار مشهور ایران در قرن ششم هجری است که با زمان ما هشت قرن فاصله دارد.معلوم است که طرز فکر عطار در برخی از چیزها با دنیای امروز قدری تفاوت داشته است.

عطار مردی طبیب بود و در شهر نیشابور داروخانه (عطاری)داشته و با کار خود در سراسر عمر خود به مردم خدمت می کرده، آرامگاهش نیز در نیشابور است.اما بیشتر شهرت عطار از آثار ادبی و اشعار اوست.

از شیخ عطار هفت کتاب شعر موجود است و از همه معروف تر سه کتاب است که نام آنها ((منطق الطیر))،((مصیبت نامه))و((الاهی نامه))است.عطار در همه ی این کتاب ها از معرفت و حقیقت،مطابق راه و رسم صوفیان و درویشان سخن می گوید.در آنها قصه های بسیاری آورده و از آنها نتیجه هایی گرفته است که بعضی از آنها با سلیقه ی ما مطابق نیست.دنیای ما امروز بیشتر از پیشتر دنیای کار و کوشش است و به همین دلیل نمی توان گفت که همه ی سخنان عطار درس زندگی است.آنچه در اینجا روایت می شود نیز درس نیست،قصه است.

در این کتاب از میان صدها حکایت که در آن سه کتاب عطار هست بیست و یک قصه انتخاب شده و ساده تر و امروزی تر ساخته شده.در کتابهای عطار بازهم قصه ی خوب هست ولی این چند تا به نظر نگارنده بهتر و خوب تر است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

روزی بود،روزگاری بود.یک روز حضرت عیسی علیه السلام با چند نفر از همراهان از راهی می گذشت و به جایی رسیدند که لاشه ی سگ مرده یی اقتاده بود.حضرت عیسی لحظه یی آنجا ایستاد و به همراهان گفت:درباره ی این،چه فکر می کنید؟

همراهان یکدیگر را نگاه کردند و نمی دانستند که منظور حضرت عیسی چیست.یکی جواب داد:لاشه ی سگی است که مرده است.

یکی گفت :و چه بوی بدی دارد.

یکی گفت:و چه منظره ی ناراحت کننده ای.

دیگری گفت:و چه قدر کثیف است.

دیگری گفت:به آن دست نباید زد،ممکن است بیماری او سرایت کند.

دیگری گفت:وقتی هم که زنده بود تنش پاک نبود،حالا هم که مرده!

دیگری گفت:و این دهانش که بازمانده است،مثل این است که می خواهد پاچه ی کسی را بگیرد.

آن وقت حضرت عیسی فرمود:این ها هست،اما حیوان باوفایی بود،خوب پاسبانی می کرد و دوست و دشمن را می شناخت،وچه دندان سفیدی هم دارد...همه اش بدی ها و زشتی ها را نباید دید.با هرچه روبرو می شوید خوبی هایش را هم ببینید.(صفحه18)

سایر مشخصات محصول

نویسنده : مهدی آذریزدی
انتشارات : نشرامیرکبیر
شابک : ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۰-۱۷۰-۴
قیمت :
موضوع : داستان های فارسی
شماره کتاب شناسی ملی : ۲۱۵۶۴۴۳
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 173 ص

نظرات

مقالات مرتبط

برچسب ها