تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2273

قرآن کریم ویژه آموزش ترجمه و مفاهیم

قرآن کریم با خط عثمان طه ویژه آموزش ترجمه و مفاهیم, واژگان و توضیحات ترجمه سید هادی محدث, حمید صفار هرندی و ابوالفضل علّامی
قرآن کریم ویژه آموزش ترجمه و مفاهیم
موجود
250,000 ریال

قرآن کریم ویژه آموزش ترجمه و مفاهیم , این مصحف شریف مجموعه ای سه جلدی است در قالب 48 درس که مفهوم نزذیک به 86 %کلمات قرآن را به سادگی در اختیار قرآن آموزان قرار می دهد. در کتاب سوم آموزش ترجمه و مفاهیم قرآن لغاتی که قرآن آموزان هنوز معنی آن را نیاموخته اند پیش روی ایشان است.

برخی ازویژگی های کتاب سوم آموزش ترجمه و مفاهیم قرآن عبارتند از:

کلماتی که در کتاب های آموزش ترجمه و مفاهیم قرآن کریم فرا گرفته اید, به رنگ سیاه و کلمه های جدید به رنگ دوم در متن قرآن مشخص شده است.

کلمه های جدیدی که پنج بار یا بیشتر در قرآن تکرار شده است فقط یک بار ( در اولین صفحه ای که آن کلمه آمده است ) ترجمه می شود. این کلمات, به همراه معادل فارسی آنها , و شماره صفحه مصحف , به صورت یکجا در پایان مصحف, ذیل عنوان « فهرست کلمات با تکرار بیش از 4 بار» آمده اند.

در بعضی از موارد که ترجمه کلمه به کلمه رسا نیست, ترکیب قرآنی ترجمه شده است. مانند: اشد قسوة: سخت تر ; روح القدس : جبرئیل ; ابن السبیل: در راه مانده.

در ترجمه برخی کلمات, سعی شده معادلی گزینش شود که قرآن آموز در ترجمه کلمه به کلمه آیه دچار مشکل نشود. از همین رو ممکن است با ترجمه واقعی آن آن لغت کاملا متفاوت باشد, مانند: اِستَحَقّا: مرتکب شده اند ( صفحه 125 قرآن ) .

بعضی از کلمات در قرآن فقط به صورت منصوب و با نقش حالیّت یا تمیز آمده است, بدین جهت آنها با همان علامت نصب ( ََ ) نوشته شده و با توجه به منصوب بودن , ترجمه شده است, مانند تضرعا: تضرع کنان , زاری کنان ( صفحه 135 و 157 و 176 ); طوعا: از روی اختیار; کرها : از روی اجبار ( صفحه 60 )

ترجمه کلمه به کلمه بعضی از آیه ها ممکن است برای قرآن پژوه دشوار باشد, برای حل این مشکل در پایین صفحه مصحف به گونه ای مناسب توضیحاتی آورده شده است.

سایر مشخصات محصول

انتشارات : نشر تحسین
شابک : 978-600-5581-58-4
قیمت :
موضوع : ویژه آموزش ترجمه و مفاهیم
سایز : وزیری
مترجم : سید هادی محدث, حمید صفار هرندی و ابوالفضل علامی

نظرات

برچسب ها