تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 5095
تخفیف 10%

قدم عاشقی

کتاب"قدم عاشق" حرکت کاروانی اربعین؛از امتداد عاشورا تا ظهور به قلم محمدرضا عابدینی
قدم عاشقی
موجود
300,000 ریال
270,000 ریال

این کتاب ماحصل سخنرانی های استاد محمدرضا عابدینی در چندسال اخیر است؛که شامل سه گفتارمی باشد:

گفتار اول: در بر دارنده نگاه تاریخی-تمدنی به جریان نبرد حق و باطل و نقش انبیاءالهی در تاریخ انسانی و تبیین جایگاه حماسه عاشورا و توجه انبیاء و اولیای الهی به آن،به عنوان فعلیت و امتداد ظرفیت های عاشورا برای مقدمه سازی ظهور است.

گفتار دوم:این مبنا را با نگاهی عینی و مصداقی و با تدبر و تجربه اندیشی در متن حماسه پیاده روی اربعین همراه می سازد و تلاش می کند با نگاهی تحلیلی و مصداقی به نهضت اربعین ظرفیت آن را به عنوان یک الگوی اجتماعی و تمدنی تحلیل کرده و در نهایت به آسیب شناسی اربعین بپردازد.

گفتار سوم:تلاش شده است،به زیارت اربعین به عنوان فصل اخیر و کمال غایی زائر نگاه شده و شرحی هر چند مختصر برمتن زیارت نامه اربعین باشد.

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم:

منِ حقیقی انسان که منِ دینش بود،در جریان عاشورا نشان داده شد.ائمه دیگر هم منِ اسلام را نشان دادند،اما برای همه ظهور و بروز پیدا نکرد.در جریان عاشورا دشمن به دست خودش باعث شد که منِ دین،منِ اسلام،منِ عبودیت،منِ توحیدی برای همه بارز شود.همه،حتی دشمنان دیدند.بسیاری از نقل ها در جریان عاشورا ناقلش دشمنان ما هستند.لذا شروع،وسط و پایان حرکت عاشورا،حرکت به سوی امام و فانی کردن من های خود در منِ امام است.در زیارت عاشورا می خوانیم: سلام بر ارواحی که«حلت بفنائک»؛ یا می گوییم:«بابی انت و امی و نفسی و مالی و ولدی»

برگرفته از صفحه 90 کتاب

سایر مشخصات محصول

نویسنده : محمدرضاعابدینی
انتشارات : دفترنشر معارف
شابک : 978-600-441-247-6
موضوع : اربعین-امتداد عاشورا تا ظهور
شماره کتاب شناسی ملی : 5873340
سایز : رقعی
گردآورنده : حسین قاسمی
تعداد صفحات : 208 ص

نظرات

برچسب ها