تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 5485
تخفیف 7%

عمل عرفانی

کتاب"عمل عرفانی در پرتو علم وحیانی" در آثار آیت الله جواد آملی(دام ظله العالی)
عمل عرفانی
موجود
520,000 ریال
483,600 ریال

این کتاب دارای بخش هایی نظیر «تعریف عارف و عرفان»، «عرفان نظری و عملی»، «چرا ریاضت؟»، «سلوک عرفانی»، «مراحل توبه»، «اعمال عرفانی ظاهری و باطنی» و «اعمال باطنی» است.

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم:

برای اینکه انسان به مقام رفیع یقین بار یابد، باید تسلیم محض خداوند باشد؛ زیرا کسی که به این مقام بار می یابد، در قلبش جز خواسته خدا چیزی نیست و اگر در قلب کسی جز خواسته نباشد، کم کم مفهوم و معقولش، مشهود و گزارش و خبرش، معاینه خواهد بود.
گروهی به حضور پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم مشرف شدند، حضرت از آنان پرسید:در چه حالی هستید؟ عرض کردند:ما «مومن» هستیم. سپس آن حضرت پرسید :حقیقت ایمان چیست؟ عرض کردند:اهل رضا به قضای الهی، تفویض و تسلیم امر خداییم. حضرت فرمود:علماءحکماء کادوأن یک نوا من الحکمة أنبیاء
وقتی سالک به مرحله یقین رسید، می آرمد و چیزی او را مضطرب نمی کند؛ زیرا مشاهده می کند و می یابد که کارگران جهان هستی خداست و تو قائم به قسطی است که بر محور قسط و عدل، جهان را اداره می کند و سراسر کار او حکمت است. نیز می یابد که اگر خود را به او بسپارد، بهره می برد. از این رو، خود را ب او واگذار کرده، به  «طمأنینه» می رسد و اضطراب ها از او رخت بر می بندد و می آرمد.
برگرفته از صفحه 174 و 175 کتاب

سایر مشخصات محصول

نویسنده : آیت الله جوادی آملی (دام ظله العالی)
انتشارات : اسراء
شابک : 978-964-8739-69-5
موضوع : آداب طریقت-عرفان
شماره کتاب شناسی ملی : 2850216
سایز : وزیری
گردآورنده : حجت الاسلام محمود قلی پور
تعداد صفحات : 288 صفحه
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها