(22 رای)
کدکالا: 817
تخفیف 10%

شکوه امر خدا

کتاب"شکوه امر خدا(به ضمیمه یادداشتی برای معتکفین)به قلم علیرضا پناهیان
موجود
50,000 ریال
45,000 ریال

این کتاب از جمله آثار استاد حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان است با موضوع اعتکاف.

این کتاب، دارای دو بخش اصلی است:

۱.(( اقامت در خانه ی خدا)) یادداشتی برای معتکفین است که دربرگیرنده ی نکاتی برای بهره برداری بهتر از فرصت های معنوی اعتکاف است.در این متن نویسنده توانسته از زوایای گوناگون به اعتکاف نگاه کند و تعاریف مختلف را در مورد اعتکاف ارائه دهد.این تعاریف از زوایای مختلف،می تواند آغازی برای اندیشیدن درباره ی این عبادت ویژه باشد و تفکر انسان را در مورد این عبادت برجسته برانگیزاند.

۲. ((شکوه امر خدا))، درصدد است تا با نگاهی تربیتی و اخلاقی، به سوال ((چرا خدا امر می کند؟))پاسخ داده و در ضمن این پاسخ،برخی از مفاهیم عمیق تربیتی دین اسلام را به زبانی ساده توضیح دهد.اثر ارزشمند این بخش از کتاب،تصویر لذت بخش،باشکوه و دلنشینی است که از مفهوم ((امرخدا)) در خاطره ی خواننده باقی می ماند و ناخودآگاه اثر خود را در رشد معنوی او به جای می گذارد.

در بخشی از متن کتاب می خوانیم:

اعتکاف تمرین دست جمعی عبادت فردی است.و یافتن گمشده ی خویشتن در میان جمع.پس باید مراقب بود که در مسجد و در جمع مومنان،خودت را گم نکنی و تنهابه دیگران مشغول نشوی که تازه باید خودت را پیدا کنی و از او جدا نشدی.و مواظبت کن که جمع را مراعات کنی که تو تنها نیستی.تنها خود را دیدن در کنار دیگران عین خودخواهی است و رعایت جمع در عین حفاظت از تنهایی،تمرین خدا خواهی.اعتکاف تمرین عجیب رعایت جمع و حفاظت از تنهایی است.(صفحه 20)

سایر مشخصات محصول

نویسنده : علیرضا پناهیان
انتشارات : نشر بیان معنوی
شابک : ۹۷۸-۶۰۰-۹۱۸۷۹-۱-۱
قیمت : ۵۰۰۰۰ ریال
موضوع : اعتکاف
شماره کتاب شناسی ملی : ۲۱۹۵۶۳۲
سایز : جیبی
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

برچسب ها