تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2042
تخفیف 10%

سلوک عاشورایی-منزل هفتم عزلت و ذلت

کتاب سلوک عاشو رایی منزل هفتم با عنوان عزت و ذلت به قلم آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی 
سلوک عاشورایی-منزل هفتم عزلت و ذلت
موجود
320,000 ریال
288,000 ریال

کتاب سلوک عاشو رایی منزل هفتم با عنوان عزت و ذلت به قلم آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی 

آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی  مرجع عالی قدر شیعیان , از شاگردان برجسته مکتب فقهی , اخلاقی . عرفانی امام خمینی رحمت الله علیه در ایام محرم و صفر سالهای اخیر , در جلسات درس اخلاق و معارف اسلامی خود به بررسی ابعاد گوناگون حرکت و قیام  امام حسین علیه السلام پرداخته اند که متن این مباحث تحت عنوان سلوک عاشورایی منتشر می شود."عزت و ذلت" منزل هفتم از این مجموعه ارزشمند است که توسط انتشارات موسسه پژوهشی فرهنگی مصابیح الهدی به علاقه مندان معارف ناب اهل بیت علیهم السلام تقدیم می گردد.

مباحث این کتاب به تحلیل قیام و انقلاب امام حسین علیه السلام براساس عنصر عزت و ذلت اختصاص دارد عزت و ذلت دو کلمه متضاد هستند .حضرت استاد معتقدند :طبق آنچه که از مجموعه معارف اسلامی به دست میآید ,عزت نوعی سلطه بر قلب هاست که باعث فرمان بری و اطاعت پذیری میشود ;البته با یک چاشنی از محبت .از اینرو عزت حقیقی تنها از آن خداست و پیامبران و مومنان نیز به عنایت او بر قلوب فرزندان آدم حکمرانی میکنند. همین است رمز و راز اینکه اولیای الهی علیهم السلام حاکمان واقعی قلب های بندگان خدایند و تهدیدی همیشگی برای ریاست طلبان ذلیل به حساب می آیند حتی آگر در انزوا بوده و منصب حکومت ظاهری نداشته باشند.

مباحث معظم له 26 جلسه سخنرانی را شامل میشود برخی از عناوین عبارتند از :سخنان امام حسین علیه السلام در چهار موقعیت حساس , عزت وذلت در آیات و روایات , تفاوت ذلت و غربت , ویژگی های عزت حقیقی ,حق حاکمیت امام حسین علیه السلام عوامل پیدایش عزت ,نقش انقطاع  در پیدایش عزت ,عوامل درونی و بیرونی زمینه ساز عزت , معنای ذلت در برابر خدا , تقوا جامع عوامل عزت ,عزت طلبی فطری , توکل لازمه انقطاع از غیر خدا ,توکل در گفتار و رفتارامام حسین علیه السلام ,عزَت توهمی و لاابالیگری دینی , جایگاه صبر در افزایش عزت الهی , جایگاه صبر در حرکت امام حسین علیه السلام , عزت وذلت در انواع چهار گانه وجود ,زمینه اعطای عزت الهی به امام حسین علیه السلام.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

((خداوند آثاری بر عزت حضرت امام حسین علیه السلام مترتب کرده که به هیچیک از اولیائش این مقدار عنایت نفرموده است زمینه اعطای عزت الهی دو چیز است :یکی انقطاع از ما سوی الله و دیگری اتصال به الله تعالی دلیل اعطای حداعلای عزت به  امام حسین علیه السلام نیز به این جهت است که آن حضرت این زمینه ها رادر حد اعلای خود فراهم ساخت . یعنی  امام حسین علیه السلام از یک سو در حد بالایی از انقطاع از ما سوی الله بود و این را هم در کوتاهترین مدت نشان داد;بزرگترین مصیبت ها را هم تحمل کرد که ما در مورد هیچ یک از انبیا و اولیا,نظیر آن مصائب را نداریم و از سویی دیگر , بالاترین اطاعت را داشت که این فرمان بری نیز در تمام بشریت نظیر نداشت .))

(کتاب سلوک عاشو رایی منزل هفتم ص218 و 219با تلخیص )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی
انتشارات : موسسه پژوهشی فرهنگی مصابیح الهدی
شابک : 9786009319534
قیمت :
موضوع : دینی و مذهبی ابعاد واقعه کربلا
شماره کتاب شناسی ملی : 3955844
سایز : رقعی

نظرات

برچسب ها