تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2462
تخفیف 10%

سرای دیگر

کتاب"سرای دیگر" تفسیر سوره شریفه واقعه به قلم شهید آیت الله سیدعبدالحسین دستغیب
سرای دیگر
موجود
220,000 ریال
198,000 ریال

کتاب حاضرخلاصه دو ماه سخنرانی حضرت آیت الله حاج سید عبدالحسین دستغیب در سال 1335 است در شرح و تفسیر سوره واقعه. سخنان ایشان سخنانی است که بر دل می نشیند همراه با مثال ها و داستان ها و اندرزها و روشنگری های ایشان.

در این سوره شریفه قسمتی از اوضاع و گزارشات قیامت و معاد را بیا ن فرموده و «نبا عظیم» و خبر بزرگ و مهم را برای ما آورده است. در ابتدا از وقوع واقعه و قضیه بزرگ که هیچ گونه دروغی در آن نیست خبر می دهد که بالا برنده و پایین آورنده است. از زلزله کوه خرد کن خبر می دهد.

این کتاب در 52 جلسه تنظیم شده است

برخی از عناوین عبارتند از:

سوره واقعه چاره غفلت

سخن شهید ثانی در آداب قرائت

نام های قیامت و معنای واقعه

انسان مسافری غریب در دنیا

برخی از صفات شیعیان علی علیه السلام

مطهرات قلبی

اهل یقین ثمره عالم وجودند

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

در دعای شب نیمه شعبان می خوانید:« خدایا! نور یقینی عنایت بفرما که به برکت آن, مصیبت های دنیا برای من آسان گردد.» وقتی نور یقین آمد, باورش می شود که هرچه برایش پیش آمده تقدیر خداوند است و تقدیر او عین خیر و صلاح می باشد. خود این معنا به شخص ایمان و آرامش می دهد; لذا مصیبت های دنیا برایش اسان و قابل تحمل می گردد. ضمنا از این فقره دعا نیز واضح می گردد که «ایمان و یقین» افاضه و بخشش خداوندی است. در کتاب شریف کافی بابی است تحت عنوان «باب فی ان الایمان موهبة من الله» البته بر بنده واجب است در تحصیل ایمان بکوشد تا خداوند افاضه بفرماید; یعنی باید از خدا خواست تا دل را به نور یقین روشن بفرماید.

این بحث زیاد شده که آیا « ایمان» قابل زیاد و کم شدن است یا نه؟ محققین بر این هستند که ظاهر آیات قرآن و روایات این است که قابل زیاد و کم شدن است از آن جمله آیه ای که می فرماید: « هنگامی که بر آنان آیات خداوند خوانده می شود, ایمانشان زیاد می گردد.» این آیه می رساند که ایمان قابل زیادتی است, پس قابل کم شدن نیز می باشد. محقق طوسی رحمت الله می فرماید:« یقین به دو چیز تعلق می گیرد, یکی یقین به شی و دیگر یقین به عدم خلاف آن; و روی هم رفته انکشاف الشی است.انکشاف شی ; یعنی واضح شدن, مراتب دارد.شکی نیست که ایمان اشخاص عادی و ایمان جناب سلمان فارسی متفاوت است...

( کتاب سرای دیگر / صفحه 391 و 392 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : شهید آیت الله سیدعبدالحسین دستغیب
انتشارات : نشر دفتر انتشارات اسلامی
شابک : 978-964-470-159-7
موضوع : تفسیر/ سوره واقعه
شماره کتاب شناسی ملی : 1152269
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 408

نظرات

برچسب ها