تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 705
تخفیف 10%

زن در آینه ی جلال و جمال

این اثر زنده و پویا در جهت احیا و ترویج این تفکر ناب اصیل اسلامی است؛شناخت و تحقق چنین تفکری،زمینه ی هر نوع انحراف و تحریف را،چه در مقام معرفی مقام و منزلت زن و چه در جایگاه استفاده ی ابزاری و تبلیغاتی از او منتفی می سازد.
زن در آینه ی جلال و جمال
موجود
800,000 ریال
720,000 ریال

ظهور شخصیت زن در جایگاه اصلی و انجام رسالتهای سنگین و مسئولیت های الهی و انسانی او و نحوه ی راهیابی به کمال واقعی اش اقتضا می کند تا آرای باطل و نظرات غیر صحیح تحلیل و تبیین شده،فساد یا نقص آن نظرات آشکار گردد.

در دنیای امروز و به اصطلاح متمدن،نه به هویت حقیقی زن توجه شده و نه جایگاه اصیل و واقعی او شناخته شده؛بلکه به عنوان دفاع از حقوق زن و ادعای تساوی حقوق مرد در مقابل زن و زن در برابر مرد بدترین و سهمگین ترین ضربه را بر هویت زن وارد آورده و آن موجودی که حکم الهی به عفاف و حجاب او رفته و پرده نشینی که به منزله ی باطن و جان جامعه است،برای او تقدیر شده،به سخیف ترین وضع بدل شده و شاهد بازاری شدن برای او کمال و جمال معرفی شده است:

در کار گلاب و گل حکم ازلی این بود          کان شاهد بازاری وین پرده نشین باشد

این اثر زنده و پویا که از آثار ارزشمند استاد حکیم آیت الله جوادی آملی است و نام«زن در آینه جلال و جمال»بر خود گرفته،در جهت احیا و ترویج این تفکر ناب و اصیل اسلامی است که در پرتو انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام خمینی شکل یافته است.شناخت و تحقق چنین تفکری،زمینه ی هر نوع انحراف و تحریف را چه در مقام معرفی مقام و منزلت زن و چه در جایگاه استفاده ی ابزاری و تبلیغاتی از او منتفی می سازد.

کتاب حاضر مجموعه درسهایی است که استاد مؤلف در مرکز دینی و فرهنگی ارزشمند جامعة الزهرای قم در بین محصلان و فضلای آن مرکز داشته و مورد مطالعه و مداقه قرار داده شده است.مطالب این کتاب را می توان به چهار بخش تقسیم کرد:

۱)مقدمه ای مبسوط،عقلی و استوار است که در بر گیرنده ی اساس و اصول حاکم در این کتاب بوده،نقش راهنمای این مجموعه را به عهده دارد که در پایان این مقدمه فلفسفه ی نامگذاری کتاب به«زن در آینه ی جلال و جمال»را تشریح نموده است.

۲)شناسایی و معرفی زن در کتاب الهی قرآن مجید است.گرچه در آغاز آن تذکر داده شده است که منظور بررسی این حقیقت از دیدگاه قرآن و عترت است.

۳)با عنوان زن در عرفان،بررسی شخصیت زن از دیدگاه عرفان ناب اسلامی و عرفایی است که در دامان اسلاک پرورش یافته،سخنانی بار یافته از قرآن و وحی دارند.

۴)در بخش پایانی،فصل الخطاب کتاب که پاسخ آخرین شبهات و ابهامات ارائه شده از مراکز مختلف است،به قلم متین و استوار استاد تحریر گردیده و در پی آن به توضیح و تحلیل روایات و احکامی که در موضوع زن جای بحث و نقد و نظر بوده و در ضمن درس مطرح شده که پرداخته است.

سایر مشخصات محصول

نویسنده : آیت الله جوادی آملی (دام ظله العالی)
انتشارات : نشر اسراء
شابک : ۹۷۸-۹۶۴-۵۹۸۴-۰۱-۲
قیمت :
موضوع : زنان در قرآن-زنان در اسلام
شماره کتاب شناسی ملی : ۸۳-۳۲۲۰۴م
سایز : وزیری
تعداد صفحات : 400 صفحه
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها