تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2195
تخفیف 10%

رهایی از تکبر پنهان

کتاب رهایی از تکبر پنهان به قلم استاد علیرضا پناهیان
رهایی از تکبر پنهان
موجود
120,000 ریال
108,000 ریال

دوری از تکبر را باید یکی از موضوعات اخلاقی مهم و کلیدی دانست. از طرف دیگر « پنهان بودن »برخی از صفات نادرست, ضربه ی سنگین تری به انسان ها وارد می کند. مؤلف در این کتاب با اشاره به چگونگی پنهان شدن برخی از صفات نادرست, به نقش گمراه کننده آن در مسیر معنوی و معرفتی انسان پرداخته است. در بخش هایی از کتاب به برخی از آثارسوء تکبر نظیر کاهش قدرت درک, ارائه تحلیل های نامناسب و نگاه نادرست به حقایق اشاره شده است. اگر انسان دچار تکبر پنهان شود, دیگر تحلیل ها و موضع گیری های او ناشی از اندیشه و تفکر نخواهد بود.از این رو لازم است همواره به بررسی نفس خویش بپردازیم.مطالعه کتاب حاضر که ما را با لایه های عمیق تر مباحث اخلاقی آشنا می کند,در درجه اول می تواند با کمک کردن به کشف و برطرف کردن عیوب پنهان,موانع رشد معنوی ما را برطرف می کند. و در درجه دوم می تواند با ارتقای تحلیل ها و دیدگاه های ما در مسائل مختلف اجتماعی, تلاش های ما برای رشد جامعه را قرین توفیقات بیشتری نماید.

برخی از عناوین عبارتند از:

عیوب پنهان

چیستی تکبر

آثار شوم تکبر و انواع تکبر

راه های مبارزه با تکبر

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

مرحوم ابوترابی,آزاده سرافراز, به نظر بنده شخصی بود که بی رحمی را در نهان ترین غرفه دلش نابود کرده بود. رفقای ایشان برای بنده نقل می کردند که در زمان اسارت, گاهی شکنجه گر بعثی به دستور مافوقش آنقدر ایشان را می زده و شکنجه می کرده که خسته می شده است.با این وجود صبح روز بعدآقای ابوترابی از او عذرخواهی می کرد که : « من را ببخش, تو دیشب تا صبح به خاطر من مجبور شدی که بیدار بمانی! »انسان موجود عجیبی است.ببینید یک انسان تا چه حد می تواند دلرحم و دلسوز باشد.معلوم است که او بی رحمی را تا آخر جارو کرده و از خانه دلش بیرون ریخته است.

معلوم نیست ما چه قدر از این بی رحمی را در قلبمان نابود کرده یا چه قدر از آن را در خودمان از بین برده ایم؟ اگر کسی به ما ضربه ای بزند, می توانیم نابودی اش را نخواهیم؟ اگر یکی از رفقای ما به ما ضربه بزند, می توانیم تحمل کنیم؟

اگر در اعماق دل آدم, بی رحمی وجود داشته باشد یک روزی لو می رود. کفری که از ته دل آدم باشد, یک روزی رو می شود. اینکه بعضی ها می گویند «کفرم را در نیاور از همین باب است ».

بعضی ها هستند که تا دیروز انقلابی بودند ولی حالا دیگر خسته شده و کفرشان درآمده است. تازه دارد معلوم می شود که در دلشان چه چیز هایی پنهان بوده است! آنها الان حاضرند برای رسیدن به خواسته های خود با ضد انقلاب هم آوا شده و به ملت خود خیانت کنند.یک ذره رحم و شفقت در دل چنین انسان هایی وجود ندارد. دلایل بی رحمی می تواند متعدد باشد, ولی ریشه اصلی اش خودخواهی افراطی است.انسان باید تلاش کند تا این خودخواهی را به مرور زمان کاهش دهد. یکی از معانی سیاسی نبودن همین است که انسان نسبت به سرنوشت دیگران بی تفاوت باشد و این همان بی رحمی است که گفت: « تو کز محنت دیگران بی غمی/ نشاید که نامت نهند آدمی»

( کتاب رهایی از تکبر پنهان / صفحه 50 و 51 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : علیرضا پناهیان
انتشارات : نشر بیان معنوی
شابک : 978-600-91879-2-8
قیمت :
موضوع : اخلاقی / تکبر
شماره کتاب شناسی ملی : 2864191
سایز : جیبی

نظرات

برچسب ها