(84 رای)
کدکالا: 532

راهنمای مصور سفر زیارتی عراق

راهنمای مصور سفر زیارتی عراق
موجود
180,000 ریال

راهنمای مصور سفر زیارتی عراق

دوست داری قبل از رفتن به کربلا و زیارت عتبات،با سرزمین عراق و شهر ها و جاهای دیدنی و زیارتگاهایش و شخصیت امامان معصوم علیهم السلام و اصحاب باوفای ایشان آشنا شوی و بدانی که در این سرزمین چه گذشته است و جاهای دیدنی آن کجاست؟کربلا و نجف و کاظمین و سامرا کجاست؟چه شد که امامان ما در این شهر ها شهید و مدفون شدند؟چرا به زیارتشان می رویم؟در زیارت ،چه آدابی را باید مراعات کنیم؟مسجد کوفه و مسجد سهله کجاست؟و خیلی سوال های دیگر...

اینک چند نکته را یادآور می شویم که می تواند در مطالعه این کتاب بهره بیشتری نصیبتان کند:

 1. در نقشه شهر ها،طبق استاندارد کتب جغرافیا و نقشه نگاری،شمال نقشه،در بالای صفحه قرار داده شده،ولی در نقشه حرم ها و مساجد،برای سهولت زائران،اصالت به قبله داده شده و بالای صفحه قرار گرفته است.در نتیجه در نقشه حرم ها،شمال به طرف پایین صفحه قرار می گیرد.
 2. در تدوین کتاب سعی شده مطالبی که زائر در این سفر مقدس به آن ها نیازمند است ،یک جا گرد آید تا اورا از همراه داشتن کتب اضافه و سنگین برهاند.
 3. امامزادگان فراوانی نیز در سرزمین عراق آرمیده اند که فروغ فروزان و انوار تابان ائمه هدی علیهم السلام سبب شده این ستارگان،کمتر در دید همگان باشند.شرح حال مختصر برخی از این بزرگواران نیز در این کتاب آمده است.
 4. عراق از دیر باز به عنوان مهم ترین پایگاه شیعه مطرح بوده است و آوازه حوزه هزار ساله آن،در کتب تاریخ و فقه و در همه جا هست.مردان بزرگی در طول تاریخ خدمت به فقه شیعه و عقیده امامیه را به عهده گرفتند و به خوبی آن را به سامان رساندند و در عاقبت امر در این راه مقدس جان به راه جانان باختند.تصاویر و یادمانی از برخی از این بزرگ مردان مخصوصا در دهه اخیر در آخر کتاب با عنوان ستارگان حرم گرد آمده؛گرچه اندک و ناقص اما به عنوان نمونه کوچکی است از مجموعه عالمانی که رسالت تبلیغ دین حنیف را به خوبی انجام دادند.
 5. شاید کتاب برای یک مسافرت کوتاه حجیم به نظر بیاید اما نیاز و آشنایی مسافر در طول سفر و فراغت مسافران در طی مسیر فرصت خوبی برای مطالعه و اطلاع از اوضاع و احوال کشور عراق و مسائل پیرامون آن به دست می دهد.
 6. در معرفی همسایگان عراق،تلاش شده به بهانه قرار داشتن مراقد و مقامات چهارده معصوم علیهمالسلام در کشور هایی مثل ایران و عربستان شناختی گرچه مختصر از آن انوار پاک ارائه شود و کتاب با نام مبارکشان زینت یابد.
 7. هر مسافر همانطور که به زاد و توشه مادی نیازمند است به توشه های معنوی نیز احتیاج دارد،تا به سفرش،روحانیت بیشتری ببخشد.این کتاب همراه خوبی برای زائرین عتبات عالیات عراق است.

سایر مشخصات محصول

نویسنده : سید احمد علوی
انتشارات : نشر معروف
شابک : 978-964-8275-87-2
موضوع : سفر زیارتی عراق-زیارتگاه های اسلامی-راهنماها
شماره کتاب شناسی ملی : 2017895
سایز : خشتی
(2)
 • حسین 1397-02-15

  سلام ویرایش چه سالی هست ، کامل هست یا خلاصه؟

 • حسین 1397-02-15

  سلام ویرایش چه سالی هست؟ کامل هست یا خلاصه؟

  پاسخ مدیر

  با سلام و احترام
  این کتاب آخرین ویرایش آن می باشد


  خلاصه نیست، ولی کامل تر از این هم چاپ شده در 5 جلد جدا از هم
  درصورتی که سوالی داشتید با شماره 09129173602 تماس حاصل بفرمائید
  تشکر

دیدگاه خود را بنویسید
*
*

مقالات مرتبط

برچسب ها