تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 8039

راهنمای جامع والدین در تربیت سالم کودک

کتاب « راهنمای جامع والدین در تربیت سالم کودک » به قلم ریچارد آبدین
راهنمای جامع والدین در تربیت سالم کودک
موجود
160,000 ریال

وقتی والدین برخوردی گرم ، پاسخگو ، شفاف و مشوقانه در 8 سال اول زندگی فرزندشان داشته باشند ، آمادگی برای مدرسه رفتن ، رفتار های اجتماعی شایسته و سلامت روان را در او فراهم می کنند . اما بدرفتاری والدین می تواند تاثیرات مخربی بر حال و آینده کودک داشته باشد ، و عوامل مختلف اجتماعی ، فرهنگی و خانوادگی نیز می توانند در تثبیت و پایداری این رفتار ها نقش داشته باشند . از میان این عوامل می توان به تنیدگی ( استرس ) والدین ، فقر ، طلاق  ، عدم دریافت حمایت های اجتماعی ، عدم توانایی در حل مسئله  و عدم مهارت های والدینی به خصوص مدیریت رفتار کودک اشاره کرد . بدیهی است که رفع این مشکلات به عهده افراد و نهاد های مختلف است ، اما آنچه که بیشتر به حیطه روان شناسی مربوط می شود ، ایجاد یک رابطه مثبت والد - کودک بر مبنای مهارت های والدینی است

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم :

باور خود - شکننده 3 : آدم ها یا حوادث می توانند در من احساسات خوب یا بد ایجاد کنند حتی اگر آن ها عملا هیچ ارتباطی با من نداشته باشند .

انتخاب عاقلانه : شما مسئول احساسات و عکس العمل های خود هستید . احساسات شما نتیجه آن چیزی است که با خودتان درباره چیزی که دیده اید و یا شنیده اید می گویید . گاهی دنیا را این طوری که هست دوست ندارید . این طرز تفکر ضرورتا نباید باعث شود به خودتان صدمه ای وارد کنید و یا اجازه دهید احساسات و هیجان ها از کنترل شما خارج شوند .

راهنمای جامع والدین در تربیت سالم کودک / صفحه ی 149

سایر مشخصات محصول

نویسنده : ریچارد ر. ابدین
انتشارات : کتاب ارجمند
شابک : 978-600-200-129-0
موضوع : کودکان ، سرپرستی ، راهنمای آموزشی
شماره کتاب شناسی ملی : 2492676
سایز : رقعی
مترجم : دکتر انوشه امین زاده
تعداد صفحات : 176

نظرات

برچسب ها