تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2182
تخفیف 10%

راز کانال کمیل

کتاب راز کانال کمیل حکایت حماسه رزمندگان گردان کمیل و شهید ابراهیم هادی در فکه اثر گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
راز کانال کمیل
موجود
120,000 ریال
108,000 ریال

کتاب راز کانال کمیل روایتگر پنج روز مقاومت رزمندگان گردان کمیل در کانال دوم فکه است. در این کتاب از روحیه جوانمردی و پهلوانی یکی از فرماندهان گردان کمیل ابراهیم هادی سخن رفته است .پهلوان بی مزار شهید ابراهیم هادی از دلاور مردان دفاع مقدس بودو آرزو داشت مانند مادر سادات بی مزار و گمنام بماند و خدا دعای او را مستجاب کرد. او سالها در کانال کمیل حضور دارد و خورشیدی گردید برای راهیان نور. گردان کمیل قبل از عملیات 360 رزمنده داشت که حدود 300 نفر از آنها را در عملیات والفجر مقدماتی تقدیم کرد.این کتاب گوشه ای کوچک از مجاهدت رزمندگانی است که به مدت پنج روز در محاصره دشمن بعثی قرار گرفتند اما حاضر به تسلیم یا عقب نشینی نشدند تا کار به جیره بندی آب و غذا رسید. بسیاری از زخمی ها و مجروحان کانال به دلیل نبودن آب به شهادت رسیدند و قصه آب قصه غریب و قریبی است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

چه بسیار از مجروحان که به خاطر نرسیدن آب به شهادت رسیدند.

درباره بی کفن بودن; در بیشتر عملیات ها, وقتی شهیدی روی زمین قرار می گرفت, چفیه اش به عنوان کفن او بود.اما در کانال کمیل, به جهت نبود وسایل امدادی, و برای بستن زخم های مجروحان, مجبور شدیم که از چفیه شهدا هم استفاده کنیم. لذا پیکرهای پاره پاره شهدادر انتهای کانال بی کفن و بدون پارچه ای که آنها را بپوشاند رها شد.

می گوییم غریب; زیرا هنوز هم نمی شود به راحتی از این عملیات ناموفق صحبت کرد. شهدای عملیات آزادی خرمشهر تا ابد در بین مردم سرافراز هستند, چون نتیجه خون آنها آزادی میهن بود. اما...

شهدای والفجر مقدماتیآنقدر غریب هستند که حتی یاران رزمنده هم کمتر از آنها یاد می کنند.این ععملیات با خیانت های آشکار منافقین به اهداف خود نرسیدبرای همین بسیاری از بزرگان جنگ, اجازه صحبت در خصوص این عملیات را نمی دادند.حتی بعد از جنگ نیز کمتر کسی از آنها یاد کرد.

و من افتخار می کنم که برای اولین بار در کشور از حماسه بچه های گردان کمیل نوشته ام. از والفجر مقدماتی و مظلومیت آن. چون تا به امروز حتی یک کتاب در این رابطه نوشته نشده و شهدای فکه به همین دلیل بسیار مظلوم و غریب هستند.حتی امروز هم نمی توان برخی مطالب را بیان نمود.

اما مهمانی مادر; ابراهیم هادی بارها به دوستانش گفته بودکه شهدای گمنام, مهمانان ویژه حضرت زهرا علیها السلام در عالم برزخ هستند.او عشق و محبت را به مادر سادات علیها السلام در دل نهاد, ما شاهد بودیم که بیشتر شهدای گردان کمیل با ذکر نام مادر سادات علیها السلام به شهادت رسیدند.

(کتاب راز کانال کمیل / صفحه 133 )

                

سایر مشخصات محصول

نویسنده : گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
انتشارات : نشر شهید ابراهیم هادی
شابک : 978-600-7841-02-0
قیمت :
موضوع : دفاع مقدس / رزمندگان گردان کمیل
شماره کتاب شناسی ملی : 3764756
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 152 صفحه
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها