(18 رای)
کدکالا: 2119
تخفیف 10%

دردانه رسالت

کتاب دردانه رسالت به قلم محمد رحمتی شهرضا
موجود
55,000 ریال
49,500 ریال

کتاب دردانه رسالت به 313 نکته درباره شخصیت و سیره فردی و اجتماعی حضرت زهرا سلام الله علیها می پردازد .این کتاب  صد و ده داستان و صدو ده روایت از زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها را روایت می کندو  به خطبه فدکیه و ترجمه و سند آن زینت شده است.

 کتاب در سه فصل تنظیم شده است.

فصل اول با عنوان عرشی نشین فرشی به ولادت , ازدواج ,سیره اخلاقی ,صحیفه و کتاب ایشان, سیره اجتماعی و مبارزات سیاسی و سوگ پدر و تنهایی و مصیبت شوهر شهادت و وصیت نامه ایشان به انضمام 18 آیه از قرآن کریم درباره ایشان می پردازد .

فصل دوم با عنوان برکرانه کوثر که شامل 110 نکته از کلام حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها در باب توحید, نبوت, امامت و معاد و نکاتی اخلاقی و اجتماعی است

فصل سوم با عنوان بر بال اندیشه شامل 110 نکته پیرامون شخصیت ملکوتی فاطمه زهرا سلام الله علیها در کلام بزرگان علما و شهدا است

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

72) یک وقت مرحوم آقا سید مرتضی کشمیری دید عده ای می خواهند داخل یکی از حجره های مسجد کوفه شوند ولی در آن قفل است و کلید در دستشان نیست و با هم صحبت می کنند که اگر کسی نام مادر حضرت موسی علیه السلام را بگوید قفل باز می شود. ایشان نزدیک آمد و فرمود : مادر من از مادر موسی علیه السلام افضل است و گفت : یا فاطمه و دست برد و قفل را بدون کلید باز کرد !

73) چرا حضرت فاطمه علیها السلام راجع به فدک گاهی به نحله و گاهی به میراث تعبیر می فرمایند ؟ مقصود حضرت از ان این است که چه نحله باشد و چه ارث فدک حق من است و منظور کسانی که آن را از دست آن حضرت گرفتند بستن درخانه علی علیه السلام بود وگرنه فدک موضوعیت نداشت زیرا می دانستند که اگر فدک در دست علی علیه السلام باشد در خانه اش باز خواهد بود و آن ها در این صورت نمی توانند خلافت کنند .

78) در شب عید غدیر و شب های مثل آن مانند شب و روز نهم ربیع ( شب عید حضرت زهرا علیها السلام ) و ... باید فضیلت این شب ها و روزها و صاحب آنها و مطاعن دشمنان ایشان و احادیث وارده در زمینه ولایت با اقامه برهان و دلیل ذکر شود , تا موجب تقویت عقاید مذهبی مستمعین گردد, نه اینکه اینگونه مجالس به خنده و لهب و لعب گذرانده شود . چرا ما شیعه این قدر از فضائل اهلبیت علیهم السلام جاهل و بی اطلاع هستیم !

(کتاب دردانه رسالت / صفحه132 و 133 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : محمد رحمتی شهرضا
انتشارات : جوانان موفق
شابک : 978-600-5903-39-3
قیمت : 55000 ريال
موضوع : فضائل حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
شماره کتاب شناسی ملی : 2701181
سایز : رقعی
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

برچسب ها