تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2115
تخفیف 10%

داستان هایی از زندگانی امام حسن مجتبی (ع)

کتاب داستان هایی از زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام به قلم ابوالفضل هادی منش
داستان هایی از زندگانی امام حسن مجتبی (ع)
موجود
30,000 ریال
27,000 ریال

شخصیت معصومین علیهم السلام ترکیبی از عناصری است که هر کدام به تنهایی انسان را به زانو درمی آورد .زهد و بی اعتنایی ایشان به شهوات زندگی و زخارف دنیایی ,علم و دانش وسیع , فداکاری در میدان های مختلف ,عبادت , عدل و دادگری , رافت نسبت به ضعیفان و پیش قدمی در همه کارهای خیرو نیز حکمت و فصاحت آن بزرگواران , همه بخشی از عناصر تشکیل دهنده شخصیت ایشان می باشد .یکی از بهترین راه ها برای شناسایی شخصیت معصومین علیهم السلام مطالعه سیره عملی آن بزرگواران و تامل در رفتارهای ایشان است. کتاب داستان هایی از زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام , داستان هایی کوتاه در مورد آن حضرت می باشد که در اختیار ارادتمندان ایشان قرار گرفته است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

نوشته اند علی علیه السلام در رحبه _ از محله های کوفه _ بود که مردی نزد او آمد و بسیار ابراز ارادت نمود و گفت :" من از ارادتمندان شمایم ". علی علیه السلام فرمود: " تو از ما نیستی بلکه برای پادشاه کشور روم پرسش هایی پیش آمده بود که آن را با پیکی به شام فرستاد و پاسخ آن را از معاویه خواست و اینک نیز آن جاست و چون معاویه از پاسخ آن ناتوان مانده است , تو را برای حل آنها نزد ما فرستاده است ." مرد با شگفتی سخنان علی علیه السلام را تصدیق کرد و "گفت :" ولی من مخفیانه اینجا آمده ام و هیچ کس از آمدن من خبر نداشته است ".امام علی علیه السلام فرمود: " پرسش هایت را با یکی از این دو فرزندم در میان بگذار " مرد گفت : " از فرزندت حسن می پرسم". امام مجتبی علیه السلام زودتر فرمود: آمده ای این پرسش را بپرسی : فرق حق و باطل چه قدر است ؟ میان آسمان و زمین چه فاصله ای است ؟ مسافت میان مغرب و مشرق چه اندازه است ؟ قوس و قزح چیست ؟ارواح مشرکان در کجا جمع است ؟ ارواح مومنان کجا جمع اند؟ خنثی چیست؟ کدام ده چیز است که هر کدام قوی تر از دیگری است ؟" مرد شامی دوباره با شگفتی گفت :" بله ! ای پسر رسول خدا !پرسش هایم همین ها بود که فرمودید" و امام اینگونه به یک یک پرسش هایش پاسخ داد :

میان حق و باطل چهار انگشت فاصله است آچه را به چشم دیدی حق و آنچه را با گوش شنیدی باطل است . فاصله میان آسمان و زمین به اندازه درخواست یک فرد ستم دیده و یک لحظه چشم برهم زدن است و هرکس غیر این را بگوید دروغ گفته است .فاصله میان مغرب و مشرق به اندازه حرکت یک روز خورشید است که صبحگاه از مشرق طلوع و در مغرب غروب می کند ...

( کتاب داستان هایی از زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام / صفحه 49 و 50 )

برخی از عناوین کتاب عبارتند از :

روح و ریحان پیامبر صلی الله علیه وآله

مدافع پدر

کودک سخنور

شزط دوستی با امام 

تعداد میوه ها

سایر مشخصات محصول

نویسنده : ابوالفضل هادی منش
انتشارات : بهار دلها
شابک : 978-600-6987-17-0
قیمت :
موضوع : داستان هایی از زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام
شماره کتاب شناسی ملی : 3194748
سایز : رقعی

نظرات

برچسب ها