کدکالا: 8028
تخفیف 80,000 ریال

حلیة المتقین

کتاب « حلیة المتقین : در اخلاق و سبک زندگی اسلامی » به قلم علامه محمد باقر مجلسی
موجود
680,000 ریال
600,000 ریال

یکی از کتاب های پر مخاطب علامه مجلسی کتاب ارجمند حلیه المتقین است . این کتاب ، بیانگر چگونگی زندگی دین مدارانه انسان در تعامل با جامعه و طبیعت و خویشتن است .

آداب زندگی ، رفتار های پسندیده در زندگی خصوصی و خانوادگی ، چگونگی رفتار با دیگران ، خواص خوردنی ها و آشامیدنی ها ، آرایه ها و پیرایه ها و ... از جمله عنوان های یاد شده در این کتاب است .

احاطه گسترده و شگفت آور مولف ارجمند بر آموزه های دینی ، او را یاری رسانده است تا بسیاری از ظرافت های موجود در متون روایی را استخراج کند و در پیش دید مردم قرار دهد .

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم :

حرام است مردان را پوشیدن لباسی که مخصوص زنان باشد ، مانند لچک و مقنعه و نیم تنه . همچنین حرام است زنان را پوشیدن لباسی که مخصوص مردان باشد ، مثل کلاه و قبا  و عمامه  و هیچ یک را جایز نیست پوشیدن لباسی که مخصوص کافران باشد ، مانند زنار و کلاه های فرنگی .

و از حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) منقول است که : جایز نیست زنان را که شبیه به مردان شوند ؛ زیرا که رسول خدا (علیه السلام) لعنت کرد مردانی را که شبیه زنان شوند و لعنت کرد زنانی را که شبیه مردان شوند .

و از حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) مروی است که : خدای عز و جل وحی فرمود به پیغمبری از پیغمبرانش که بگو به مومنان که نپوشند جامه های دشمنان مرا و نخورید طعام های دشمنان مرا و به مسلک دشمنان من سلوک ننمایید که ایشان نیز مانند آنها دشمنان من خواهند بود.

حلیه المتقین / صفحه ی 27

سایر مشخصات محصول

نویسنده : علامه محمد باقر مجلسی
انتشارات : همای غدیر
شابک : 978-964-8493-49-8
موضوع : اخلاق شیعه - احادیث اخلاقی - احتجاجات
سایز : وزیری
تعداد صفحات : 496

برچسب ها