(28 رای)
کدکالا: 911
تخفیف 10%

جرعه وصال

کتاب"جرعه وصال" چکیده ای از اندیشه ها و آموزه های اخلاقی آیت الله العظمی بهجت قدس سره
موجود
100,000 ریال
90,000 ریال

کتاب جرعه وصال حاوی چکیده و عصاره تجربیات معنوی حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ محمد تقی بهجت قدس سره است.

آن مرجع بزرگوار،همه عمر ارزشمند خود را صرف عبادت خداوند و کسب فیوضات رحمانی کرد و به حق عارفی دل سوخته و فقیهی شریعت مدار بود.از ویژگی های بارز ایشان،کم گویی و گزیده گویی بود و از همین روی،به رغم حجم اندک سخنان مکتوب و مسموع شان،افق هایی بسیاری را به روی سالکان طریق معنا گشوده اند.

جرعه وصال،شامل دو فصل است:

فصل نخست،زندگی نامه خاکی،علمی و معنوی آن بزرگ را گزارش می کند و فصل دوم،حاوی عبارات و اشارات ایشان برای جویندگان طریق سعادت است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

محبت صادقانه

محبت صادقانه این است که محبت مخالف در آن نباشد.هرکس به هرکدام از این چهارده معصوم علیهم السلام محبت داشته باشد،کارش تمام است.فقط شرطش این است که محبتش راست باشد. دوری از بیانات معصومین علیهم السلام به هر اندازه از بیانات اهل بیت علیهم السلام دور باشیم،از خود ایشان دوریم.

معارف،اخلاق،اعمال

یک دست شما قرآن،و دست دیگر عترت باشد.عترت،معارفش در مثل «نهج البلاغه»است؛اخلاقش در مثل«صحیفه سجادیه»است؛اعمال تکلیفه اش در منزل همین «رساله های عملیه»است.

ثواب زیارت سیدالشهداء

مگر ثواب زیارت سیدالشهداء را ما نیز می دانیم چه خبر است؟ مگر می دانیم روایاتی که درباره زیارت سیدالشهداء وارد شده،به کجا رسیده است؟هیچ می دانیم بگوییم کان کمن زار الله فی عرشه«زیارت امام حسین در شب جمعه مانند کسی است که خدا را در عرشش زیارت کند»یعنی چه؟آیا ما از اینها می فهمیم؟یا همین بکاء بر سیدالشهدا ثوابش چه اندازه است؟آیا می توانیم حدی برایش بگوییم که دیگر از آن بالاتر نیست؟

(کتاب جرعه وصال/صفحه ۴۶)

سایر مشخصات محصول

نویسنده : واحد پژوهش نشرنورمعارف
انتشارات : نشر نور معارف
شابک : ۹۷۸-۶۰۰-۹۵۰۰۱-۱-۶
قیمت : ۴۵۰۰۰ ریال
موضوع : اندیشنامه آیت الله بهجت
شماره کتاب شناسی ملی : ۳۷۰۳۰۹۴
سایز : رقعی
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

برچسب ها