تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2102
تخفیف 10,000 ریال

توضیح المسائل آیه الله جوادی آملی جلد اول

کتاب توضیح المسائل به قلم آیت الله العظمی جوادی آملی
توضیح المسائل آیه الله جوادی آملی جلد اول
نا موجود
120,000 ریال
110,000 ریال

این کتاب رساله عملیه ایی است که بر طبق فتوا ها و استفتائات آیت الله العظمی جوادی آملی توسط  انتشارات مرکز نشر اسرا به زیور طبع آراسته شده است و شامل مسائل تقلید و اجتهاد , احکام طهارت و نماز, احکام خمس, احکام خرید و فروش و اجاره و استفتائات درباره این موضوعات احکام ازدواج و طلاق,احکام حجاب و پوشش و احکام احکام دیات و حدود, احکام جهاد و شهادت و احکام میت و احکام مسائل جدیدی است که جامعه اسلامی با آن مواجه است مانند احکام بانک ها و صندوق های قرض الحسنه , انتخابات و حقوق تالیف و نشر و مسائل فقهی دیگر.

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

مساله 684. اگر چیز زیادی که در خرید و فروش ربوی گرفته میشود , کالا و پول نباشد , بلکه شرط شود که خریدار کاری را برای فروشنده انجام دهد , معامله حرام و باطل است .

مساله 685 . خرید و فروش ربوی که حرام و باطل است , حرام و باطل بودن آن , با حیله از بین نمی رود , بنابراین اگر کسی برای فرار از ربا حیله کند و چیز کم ارزشی را همراه با جنس ربوی به مقدار بیشتری از همان جنس بفروشد _ مانند آنکه ده کیلو گندم و یک دستمال را به پانزده کیلو گندم بفروشد _ ربا خواهد بود; ولی اگر نه به قصد حیله ورزی در رباگیری , بلکه واقعا کاری ربوی را با چیزی که با عدد یا با مساحت پیمانه به فروش می رسد , به همجنس آن با زیاده بفروشد , ربا نیست , خواه این ضمیمه کردن در هر دو طرف باشد و خواه در یک طرف .

مساله 686.چیزی که با شمردن یا اندازه گیری ( متر و ذرع ) خرید و فروش می شود _ مانند گردو و پارچه _زیاده روی در آن ربا نیست. ; مثلا اگر صد عدد گردو به صدو بیست عدد فروخته شود یا ده متر پارچه به دوازده متر پارچه از همان جنس فروخته شود , اشکال ندارد.

( کتاب توضیح المسائل آیت الله العظمی جوادی آملی / صفحه 207 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : آیت الله العظمی جوادی آملی
انتشارات : مرکز نشر اسرا
شابک : 978-600-7835-12-8
قیمت :
موضوع : فقه جعفری رساله عملیه
شماره کتاب شناسی ملی : 3817104
سایز : رقعی

نظرات

برچسب ها