کدکالا: 2156
تخفیف 10%

تفسیر روایی رضوان

کتاب تفسیر روایی رضوان  مولف سید جواد رضوی
موجود
348,000 ریال
313,200 ریال

تفسیر روایی گونه ای از تفسیر قرآن است که در میان امامیه مبتنی بر احادیث تفسیری پیامبر اکرم و اهل بیت علیهم السلام است.

نویسنده کتاب تفسیر روایی رضوان به تفسیر , تاویل و شان نزول آیات در پرتو روایات پرداخته است .در این کتاب همه سوره های قرآن کریم از سوره حمد تا سوره ناس ذکر گردیده است ..از هر سوره تمامی تفسیرآن نیامده است .بلکه از هر سوره آیه ای انتخاب شده و درباره شان نزول یا تفسیر آن حدیثی یا روایتی نقل گردیده است.در پایین هر صفحه نام کتاب تفسیری که مولف از آن استفاده کرده است ذکر شده .مولف برای نگاشتن این تفسیر از 30 منبع بهره برده است .

برخی از این منابع عبارتند از :

تفسیر المیزان علامه طباطبایی

تفسیر البرهان علامه سید هاشم بحرانی

اصول کافی محمد بن یعقوب کلینی

اثبات الهداه محمد بن حسن حر عاملی

علل الشرایع ـ کمال الدین و تمام النعمه ـ معانی الاخبار ـ عیون اخبار الرضا ـ الخصال ـ التوحید ـالارشاد شیخ صدوق

تفسیر القرآن الکریم ابوحمزه ثمالی

تفسیر تسنیم آیت الله جوادی آملی حفظه الله

در بخشی از تفسیر روایی رضوان آمده است :

و فی المعانی باسناده الی ابی بصیر عن ابی عبد الله علیه السلام قال : "الم " هو حرف من حروف اسم الله الاعظم المقطع فی القرآن الذی یؤلفه النبی صلی الله علیه و آله و الامام فاذا دعی به اجیب ( ذلک الکتاب لا ریب فیه هدی للمتقین ) قال: بیان لشیعتنا ( الذین یومنون بالغیب و یقیمون الصلاة و مما رزقناهم ینفقون) قال : مما علّمنا هم ینبئون و مما علمناهم من القرآن یتلون .

ابوبصیر گوید : امام صادق علیه السلام فرمود : " الم" یک حرف از بعضی حروف اسم اعظم خداست که هر جزئی از آن در جایی از قرآن مجید آمده است و پیامبر و امامان معصوم علیهم السلام که به مکان آنها آگاهی دارند هرگاه خواسته باشند خدا را به اسم اعظمش بخوانند آن حروف تقطیع شده را با هم تلفیق کرده و دعا می کنند خدا نیز اجابت می فرماید : « این کتاب شکی در آن نیست که به یقین راهنمای پرهیز کاران است » . حضرت فرمود : یعنی برای پیروان ما روشنگر است « آنان که به عالم غیب ایمان داشته و نماز را برپا می دارند و از هر چه روزی به آنان کردیم به مستمندان انفاق می کنند ». یعنی : از آنچه به آنان تعلیم می دهیم آگاهی پیدا می کنند و همان مقدار را که از قرآن به آنها آموخته ایم خود می خوانند و به دیگران تعلیم می دهند.

(کتاب تفسیر روایی رضوان / صفحه 3 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : سیدجواد رضوی
انتشارات : پارسایان
شابک : 978-600-8470-26-0
قیمت : 348000 ريال
موضوع : تفسیر قرآن
سایز : وزیری
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

برچسب ها