تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 5396
تخفیف 10%

ترکش ولگرد

کتاب"ترکش های ولگرد" به قلم داوود امیریان
ترکش ولگرد
موجود
450,000 ریال
405,000 ریال

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم:

درهمین افکار بودم که رسیدیم به خط مقدم .یک هو خمپاره ی  پدر نامردی درست پشت سرم ترکید. دو نفری که چپ  و راستم بودند، آخ گفتند و روی زمین غلتیدند .لحظه‌ای بعد، من هم احساس کردم که مایعی خنک، کمر و کپل هایم را خیس می‌کند. شنیده بودم که خون گرم است و آدم اول که مجروح می‌شود چون داغ است، درد را متوجه نمی‌شود. داشتم پیش خودم حساب می کردم که مجروح شده ام و الان است که درد بی پدر خفتم را بگیرد و من برای اینکه روحیه دیگران خراب نشود، باید تحمل کنم و دست و لبانم را گاز بگیرم و درد را خفه کنم و...

در این احوالات، فرمانده مان زد به شانه‌ام و زیر گوشم گفت:« چی شده اخوی، خیلی ترسیدی؟»

لبخند زنان برگشتم و گفتم:« نه حاجی، درد که چیزی نیست ازش بترسم !»پوزخند زنان سر تکان داد و گفت :«کدام درد؟ چرا خودت را خیس کردی؟» و با حرکت چشم به پشتم اشاره کرد. ناغافل برگشتم و دیدم که خبری از مجروحیت و خون نیست، اما روی باسن شریف، لکه بزرگی شکل گرفته و از خشتکم آب چکه می کند .من همان طور با پاهای باز،ایستاده بودم و بچه‌ها هروکر کنان از کنارم رد می شدند و هرکدام تکه‌ ای بارم می‌کردند:

_بنازم به این دل و جرأتً!

_لامصب چشم به راه انداخته!

_اخوی، مراقب باش دشمن را سیل نبره !

فهمیدم که چه اتفاقی افتاده .به سرعت کوله پشتی ام را باز کردم. حدسم درست بود .ترکش پدر نامردی کوله و بطری‌های آب را دریده بود و براه افتاده بود و از کمرم رفته بود توی خشتکم .مانده بودم که در پاسخ متلک ها و مزه هایی که بچه ها می پراندند، چه بگویم و این لکه ننگ را چطور پاک کنم.

برگرفته از صفحه ۱۲ و ۱۳ کتاب

سایر مشخصات محصول

نویسنده : داوود امیریان
انتشارات : کتابستان معرفت
شابک : 978-600-8460-53-4
موضوع : دفاع مقدس-طنز
شماره کتاب شناسی ملی : 5147108
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 208 صفحه
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها