تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 8009
تخفیف 50,000 ریال

ترجمه المراقبات

کتاب « ترجمه المراقبات » به قلم مرحوم آیت الله حاج میرزا جواد ملکی تبریزی (ره)
ترجمه المراقبات
موجود
700,000 ریال
650,000 ریال

کتابی که در پیش رو دارید حاصل عمر عارف بالله و سالک الی الله مرحوم آیت حاج میرزا جواد آقا ملکی تبریزی می باشد . او در این کتاب علاوه بر یادآوری و ذکر مهمترین اعمال و مراقبات سال و ذکر نکاتی درباره سیر و سلوک ، به مناسبتهای مختلف مباحث ارزنده ای در زمینه معارف اسلامی دارد . مسائلی از قبیل : ذکر برخی از وقایع تاریخ اسلام ، حقیقت قرآن ، آداب قرائت قرآن ، آداب و شرایط دعا ، راز عدم استجابت برخی از دعای نیکان ، بعثت ، غدیر ، ولایت ، اخلاص ، ریا ، عالمهای مختلف هستی ، اسرار حج ، مباهله ، آداب وعظ ، آداب افطار و سحری ، حقیقت عید و آداب آن و ...

در بخشی از متن این کتاب میخوانیم:

بعضی می گویند : کسانی که به کمال رسیده اند ، حتی نباید به نیت شوق یا ترس ، یا پیوستن به خدا و کسب مقام نزد او ، یا به نیت خوشنودی او ، عملی را انجام دهند ، و باید نیت آنان فقط شایستگی خداوند برای عبادت باشد . و عملی را که بخاطر شوق به وصال خداوند انجام شود ناقص می دانند و بعضی این را عبادت نفس دانسته اند.

چه اشکالی دارد گاهی اوقات ترس از مجازات نیز جزیی از نیت آنها باشد . برای کسی که از ترس مجازات غش می کند ، امکان ندارد یا خیلی مشکل است که این ترس در نیت او هیج تاثیری نداشته باشد .

ترجمه المراقبات / صفحه ی 203-202

سایر مشخصات محصول

نویسنده : آیت الله حاج میرزا جواد ملکی تبریزی (ره)
انتشارات : اخلاق
شابک : 978-964-90527-0-0
موضوع : دعا ها / اعمال السنه
شماره کتاب شناسی ملی : 77-6284م
سایز : رقعی
مترجم : ابراهیم محدث بندر ریگی
تعداد صفحات : 552 صفحه
نوع جلد : سلفون (جلد سخت)

نظرات

برچسب ها