تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2486
تخفیف 10%

تربیت دینی کودک

کتاب" تربیت دینی کودک" به قلم آیت الله محی الدین حائری شیرازی
تربیت دینی کودک
موجود
200,000 ریال
180,000 ریال

آیت الله حائری شیرازی از نادر متفکرانی است که با شناخت غرب و علوم غربی و داشتن مبناهای فکری متقن که برخاسته از ژرف نگری ایشان در اسلام است, توانسته اند راه حل های اساسی مبتنی بر اسلام در عرصه های مختلف اقتصادی و فرهنگی ارائه دهند. نظریه «پول و بانک» ایشان یکی از آن نظریات است.

کتاب حاضر بازنویسی گفتارهای ایشان در بیش از 70 جلسه « درس تربیت » با حضور دانشجویان علوم تربیتی است که می توان آن را «مقدمه ای بر تربیت», به خصوص تربیت کودکان دانست و حاوی دیدگاه هایی عملی و برخاسته از اسلام است که جای آن در میان دیدگاه های رنگارنگ علوم غربی خالی است. لذا هریک از این دیدگاه هامی تواند موضوع تحقیقی جداگانه برای دیگر دانش پژوهان باشد و راهگشای طریقی نو در تربیت شود.

این کتاب در 5 بخش تنظیم شده است

بخش اول جهان بینی تربیتی

بخش دوم دین و تعلیم و تربیت

بخش سوم تربیت بر مبنای فطرت

بخش چهارم عوامل تربیت

بخش پنجم روش های سوء تربیتی

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

پدر,مجری و واسطه امرالهی در خانواده است. او از قِبَل خدای تعالی به کودکش نان می دهد. او از باب اینکه واسطه بین خدا و طفل است, باید مواظب باشد که کودک به رازق کنونی اش یعنی پدر,جسور نشود; زیرا در صورت جسارت, این خطر در آینده به وجود می آید که به رازق اصلی اش, یعنی خدا جسور شود. در طفولیت, پدر بایدچنان با کودک رفتار کند که دوست دارد فرزندش در آینده با خدا چنین کند. روایتی نقل شده است که این مطلب را با ظرافت بیان می کند; می فرماید: « وقتی به بچه وعده ای دادید, به آن وفا کنید.» چرا؟ چون در طفولیت در حد فکر و درک خودش , به جای خدا پدر را رازق می داند. پدر اگر بتواند اعتماد فرزند را جلب کند, فرزندش را برای اعتماد به خدا آماده کرده است.

کودک چون پدر را رازق می داند, خشیت و حرمت و جدی گرفتن پدر در این سن ,خشیت و حرمت و جدی گرفتن خداست. پدر به امر خدا محترم می شود; پس سلب احترام از او هم سلب حرمت از خداست. شخصیت و ارزش و اعتبار پدر در ذهن طفل باید به نحوی پایه ریزی شود که برای طفل اطاعت کردن از او روان و سهل باشد.

( کتاب تربیت دینی کودک / صفحه 161 و 165 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : آیت الله محیی الدین حائری شیرازی
انتشارات : نشر معارف
شابک : 978-600-441-008-3
موضوع : تربیت خانوادگی/ جنبه مذهبی/ اسلام
شماره کتاب شناسی ملی : 4266568
سایز : رقعی

نظرات

برچسب ها