تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 732
تخفیف 10%

تحکیم خانواده از نگاه قرآن و حدیث

نخستین حکمت تشکیل خانواده که قرآن کریم،آن را با صراحت بیان کرده است،رسیدن به آرامش روانی است.خداوند در سوره ی روم آیه 21 می فرمایند: و از نشانه های او این است که از جنس خودتان همسرانی برای شما آفرید تا در کنارشان آرام بگیرید و میانتان دوستی و رحمت نهاد.آری!در این نعمت برای مردمی که می اندیشند،قطعا نشانه هایی است.
تحکیم خانواده از نگاه قرآن و حدیث
نا موجود
650,000 ریال
585,000 ریال

نهاد خانواده اصلی ترین رکن جامعه و بستر فرهنگ های گوناگون و زمینه ساز خوشبختی یا بدبختی انسان ها و امت هااست.از این رو اسلام که برنامه ی سعادت و تکامل بشر است عنایت ویژه ای به سلامت،رشد و پویایی این نهاد سرنوشت ساز دارد.

موضوع خانواده به طور کلی در سه محور قابل بحث و بررسی است:

تشکیل خانواده،عوامل تحکیم و تعالی خانواده و نیز آسیب ها و عوامل فروپاشی آن. اسلام در هر سه زمینه،رهنمودهای بسیار مهم و سازنده ای دارد که اینک برای نخستین بار متن نسبتا کامل این رهنمودها به صورتی منسجم و با شیوه ای نو همراه با چند تحلیل مورد نیاز،در اختیار پژوهشگران قرار می گیرد.گفتنی است که همه ی این رهنمود ها به گونه ای در جهت تقویت بنیاد خانواده،که مهم ترین نیاز جامعه ی امروز بشر است قرار دارد،و از این رو،این مجموعه((تحکیم خانواده از نگاه قرآن و احادیث ))نام دارد.

این کتاب نیاز پژوهشگران مسایل خانواده را به منابع اسلامی تامین می نماید و همه ی خانواده ها،بویژه جوانان، برای رسیدن به زندگی همراه با آسایش و آرامش می توانند از آن بهره مند شوند.

سایر مشخصات محصول

نویسنده : محمد محمدی ری شهری
انتشارات : سازمان چاپ و نشر دارالحدیث
شابک : 978-964-493-513-8
قیمت :
موضوع : خانواده
سایز : وزیری
مترجم : حمیدرضا شیخی
تعداد صفحات : 520 صفحه
نوع جلد : سلفون (جلد سخت)

نظرات

برچسب ها