تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2167
تخفیف 10%

تا ساحل آرامش جلد دوم

کتاب تا ساحل آرامش جلد دوم با عنوان قایق مهربانی به قلم محسن عباسی ولدی به بایدهای زندگی مشترک می پردازد.
تا ساحل آرامش جلد دوم
نا موجود
340,000 ریال
306,000 ریال

کتاب تا ساحل آرامش جلد دوم به باید هایی که لازم است در مسیر موفقیت در زندگی مشترک به کار گرفته شود پرداخته است. یکی از ارکان اصلی زندگی مشترک خوش اخلاقی که موجب می شود زندگی به کام همه اعضای خانواده خوش گوار شود. در کتاب قایق مهربانی جایگاه خوش اخلاقی در زندگی مشترک و راه های مبارزه با عصبانیت های بی جا بررسی می شود و به موضوع محبت به عنوان سرمایه اصلی زندگی مشترک و حفظ شخصیت همسر پرداخته می شود.

این کتاب از شش گام تشکیل شده است

گام اول غنچه وا شده لبخندت ( خوش خلقی را محور زندگی بدانیم )

گام دوم اگر من, تو بودم ( همانطور برخورد کنیم که دوست داریم با ما برخورد کنند )

گام سوم بوی خدا ( پر نگه داشتن کانون خانه از معنویت )

گام چهارم باران محبت ( جایگاه محبت ورزی در زندگی مشترک )

گام پنجم چاردیواری شخصیت ( احترام متقابل, دیواری که نباید شکسته شود )

گام ششم تو را می فهمم! ( درک متقابل زمینه تفاهم )

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

باید قایقی ساخت از جنس مهربانی, قایقی که موج ها توان شکستنش را نداشته باشند و طوفان هوس وارونه کردنش را در سر نپروراند. با قایق مهربانی می شود روی این موج ها سوار شد و به پیش رفت .

سوار بر این قایق که می شوی طرح لبخند را از روی لبت پاک نکن.با همسفرت همانطور باش که دوست داری با تو باشد روی دریا که هستی از مهربان مهربان ها غافل نشوکه راز صلابت این قایق در میان موج ها تکیه تو به مهربان ترین است. باران محبت که می بارد قایق مهربانی با سرعت بیشتری به پیش می رود حرمت همسفرت را که حفظ کنی قایقت ترک برنمی دارد. یادت باشد از ابتدا تا انتهای راه, به همسفرت بفهمان که او را می فهمی, ای را که بفهمد, سختی راه را نمی فهمد.در قایق مهربانی وحشت نیست; چون خدا هست. دستت را در دست خدا بگذار و به ساحل چشم بدوز. سفر به خیر مسافر!

یکی از بهترین و موثرترین کارها برای جلوگیری از عصبانیت داشتن حالت انتظار است.حالت انتظار یعنی اینکه من قبل از آن که مسئله ای پیش بیایید که باعث عصبانی شدنم بشود پیش خود فکرکنمکه اگر این مسئله پیش آمدباید چگونه برخورد کنم; یعنی خودم را برای رویارویی با عصبانیت آماده کنم ما با شناختی که از خود و زندگی مان داریم معمولا می دانیم که چه مسائلی پیش می آیدکه ما را عصبانی می کند.اگر انسان حالت انتظار را در خود تقویت کند, در هنگام عصبانیت, با آمادگی بهتری به مبارزه با خود می پردازد.در حالت انتظار باید انسان فکرکند که چه چیزهایی ارزش عصبانیت دارندبعضی از چیزها این قدر ارزش ندارند که آدم خمی به ابروی خود بیاورد چه برسد به اینکه عصبانی بشود و با همسرش دعوا کند.

( کتاب تا ساحل آرامش جلد دوم / صفحه 17 و 57 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : محسن عباسی ولدی
انتشارات : آیین فطرت
شابک : 978-600-8031-10-9
قیمت :
موضوع : ازدواج
شماره کتاب شناسی ملی : 4684456
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 312 صفحه
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها