تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 2402
تخفیف 10%

بلوغ و دگرگونی های آن

کتاب" بلوغ و دگرگونی های آن" آنچه یک پدر و مادر باید در مورد پسر نوجوان خود بدانند به قلم فرزانه صمدی
بلوغ و دگرگونی های آن
موجود
80,000 ریال
72,000 ریال

آنچه در این کتاب خواهید خواند مختصری از مفهوم نوجوانی و بلوغ نزد پسران, ویژگی های جسمی و روحی آنان در دوران بلوغ و عوارض مربوط به این دوره می باشد. همچنین پیشنهاداتی برای برخورد مناسب بین دختران و والدین مطرح خواهد شد. والدین گرامی باید این مطلب را مد نظر داشته باشند که می توانند با آگاهی از مراحل مختلف زندگی فرزندشان بخصوص دوره بلوغ و نوجوانی که سهم مهمی در ایجاد شخصیت آینده فرد دارد می توانند فرزندانشان را در عبور از مرحله دشوار بلوغ یاری دهند.

این کتاب در19 فصل تنظیم شده ا ست

فصل اول تعاریف از نوجوانی بلوغ و انواع بلوغ

فصل دوم رشد و تغییرات جسمی در نوجوانان

فصل سوم حالات عاطفی و روانی در نوجوان

فصل چهارم اثرات مذهب و اخلاقیات در رفتار نوجوانان و زندگی اجتماعی

فصل پنجم توسعه و توانایی هایی ذهنی در نوجوانان

فصل ششم علائق نیازها و مسائل نوجوانان

فصل هفتم دوستی در نوجوانان

فصل هشتم تربیت جنسی نوجوانان

فصل نهم تربیت نوجوانان

فصل دهم چکیده ای از خصوصیات جسمی و روحی نوجوانان از نظر گزل

در  بخشی از این کتاب می خوانیم:

اگر نوجوان درخواست پول بیشتری داشت که برای شما مقدور نیست او را با بودجه خانواده و هزینه ها آشنا کنید اگر نوجوان از توانایی مالی خانوده آگاه شود و بداند که تا چه اندازه می تواند از آنان توقع داشته باشدکمتر دچارعقده حقارت و احساس کمبود خواهد شد

یکی از راه هایی که نوجوان برای نشان دادن خود و ارضاء حس استقلال طلبی اش انتخاب می کند,کشیدن سیگار است که این امر در نوجوانان پسر بیش از دختران می باشد. این عمل راهی است که از طریق آن نوجوان می خواهد علیه محدودیت هایی که برای او ایجاد می شود یا گمان می کند که والدین این محدودیت ها را برای او ایجاد کرده اند طغیان کند; همچنین وسیله ای است که نوجوان می خواهد به همسالانش ثابت کند که بزرگ شده است خصوصا وقتی که با گروهی از دوستانش همراه باشد که سیگار می کشند.

توجه به این نکته برای والدین ضروری است که اگر بوی دود سیگار را در اتاق نوجوان استشمام کردید هرگز واکنش تند و خشن از خود نشان ندهید. بلکه در قدم اول ابتدا اثرات منفی کشیدن سیگار را برای نوجوان روشن کنید و بعد به نوجوان بیاموزید که باید «نه» گفتن را برابر تقاضاهای بیجای اطرافیان بیاموزد و ناچار نباشد که برخلاف میل خود و تنها برای آنکه همرنگ جماعت باشد امری را بپذیرد.

(کتاب بلوغ و دگرگونی های آن / ویژه پسران / صفحه 125 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : فرزانه صمدی
انتشارات : نشر اکرام
شابک : 9789649996281
موضوع : روانشناسی / جوانان / بلوغ / پسران
سایز : رقعی

نظرات

برچسب ها