تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 5382

این نقش ها واقعی است

کتاب"این نقش ها واقعی است" به قلم سید مهدی خطیب
این نقش ها واقعی است
نا موجود
25,000 ریال

همه جهان صحنه یک نمایش است و زنان و مردان،بازیگران این صحنه اند.در نمایش،کارگردان نقش های نمایش نامه را بین افراد و گروه تقسیم می کند و از لحظه ای که بازیگران وارد صحنه می شوند،نقشی را ایفا می کنند که همه ی اجزای آن از قبل پیش بینی شده است؛اما با ایفای نا هماهنگ نقش ها،انتظار نمایش عالی،بیهوده و بیجا خواهد بود.

در نظام خانواده نیز،کارکرد مناسب آن،بر توزیع نقش های خانوادگی استوار است.اسلام با تعیین نقش های اعضای خانواده،حیطه و مرز رفتار هر یک را مشخص می کند و تبادل نظر میان آنها را آسان می سازد.برای هر یک از اعضا حقوق و وظایفی را ترسیم می کند تا کارآمدی نظام خانواده دو چندا شود.

عمده ترین نقش های خانواده،نقش های والدینی،همسری،و خواهری- برادری است.موضوعی که در این کتاب بدان اشاره شده است،تنها نقش همسری یا همان«نقش های زناشویی»خواهد بود.

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم:

بهتر است که زن و شوهر،هر دو از وضعیت مالی و چگونگی هزینه ی آن آگاه باشند.از آنجا که زنان در ذخیره و پس انداز دقیق ترند،می توان پس انداز امورمالی خانواده و هزینه ی آن را در «اهداف کوتاه مدت» به آنان واگذار کرد.زنان به دلیل ویژگی ذخیره کنندگی می توانند حقوق کم یا فراوانی را که شوهر برای یک ماه در اختیارشان قرار داده تا پایان ماه،به گونه ای ضابطه مند مدیریت کنند،اما مردان بعید نیست که آن را تا اواسط ماه بخشند!

کتاب این نقش ها واقعی است/صفحه 46

سایر مشخصات محصول

نویسنده : سید مهدی خطیب
انتشارات : امام خمینی رحمة الله
شابک : 978-964-411-626-1
موضوع : زناشویی
سایز : جیبی(17 در 13 سانتی متر)
تعداد صفحات : 63 صفحه

نظرات

برچسب ها