تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 5449
تخفیف 10%

اینجا خط مقدم است

کتاب"اینجا خط مقدم است" رونق تولید در دفاع مقدس به روایت محمود زرگر به قلم یحیی نیازی
اینجا خط مقدم است
موجود
290,000 ریال
261,000 ریال

وقتی به زندگی محمود در دوره انقلاب و جنگ نگاه می کنی ،رد شخصیتی را می بینی که در روزهای متلاطم پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی با کارهای ساده، اما پر ثمرش توانسته، دشواری‌ها و سختی‌های روزگارش را خسته و با پشتکار و صبوری، انتخاب هایش را اجرایی و ماندگار کند .او با سختی‌های زندگی جنگیده تا چرخ تولید را در شرایط حساس کشور به حرکت در آورد و در این مسیر بارها و بارها موفق شده است! البته شکست هم جزئی از زندگی است که بدون چشیدن مزه آن نمی‌توان شیرینی موفقیت را درک کرد. زرگر ،بچه شهر هفتکل، دومین شهر مشهور نفتی ایران با معماری خاص و فراز و فرودهای توسعه یافتگی و عقب‌ماندگی است. اما محمود هیچگاه اسیر مکان و زمان نشد. به طور کامل دل  بسته و پایبند جایی نشد. هر جا که زمینه تلاش و فعالیت برایش فراهم می شد و با عقایدش جور بود، همانجا خانه و کاشانه او می شد. بارها کوچ کرد و رفت و بازگشت و دوباره رفت و باز آمد تا هدفش را دنبال کند و به نتیجه دلخواهش برسد. او از همان کودکی پسری اهل کار و تلاش پیشه بود. در نوجوانی رابطه نزدیکش با پدر، باعث می شود خط مشی اش را تلاش و پیگیری رقم بزند و کودکی اش را از زندگی بزرگسالی اش جدا نیست. روزگارش را که وامی کاوی، روحیه سازماندهی اش به خوبی به رخ کشیده می‌شود و هیچ گاه از انجام کارهای جدید غافل نبوده است. یکی از سرنوشت سازترین اتفاق های زندگی اش در دوران دفاع مقدس و اولین روزهای شروع جنگ تمام عیار علیه کشورش رقم می‌خورد . اوکه ابتدا برای ادامه تحصیل در سال‌های پیش و پس از پیروزی انقلاب راهی دانشگاه های هندوستان شده بود، از نیمه ‌ را باز می گردد و دوباره می‌رود و باز می‌گردد تا تلاشش را برای مبارزه با بیکاری جوان‌هایی مثل خودش و رونق تولید در بحرانی‌ترین روزهای کشور آغاز کند. او آنقدر برای تولید و کارآفرینی عطش دارد که سال ۵۸ و در شرایط دشوار و پر هیجان و روزهای آغازین پیروزی انقلاب با طرحی نو به مقابله با بیکاری جوانان استان خوزستان بر می خیزد و با عملی کردن طرحش به اشتغالزایی جوانان استان کمکی ماندگار می‌کند. کمی بعد به یک شرکت تولیدی تمام آمریکایی می رود !اما خیلی زود جنگ شروع میشود!  همان روزهای اول با همراهی جوان‌های اهوازی برای مقابله با دشمن متجاوز راهی خط مقدم می شود. اما با سرعت به شرکت تولیدی فرایش می‌خوانند و دست سرنوشت او را به خدمت در سنگر تولید می کشاند. از دید محمود زرگر تولید در آن شرایط زمانی یک جهاد بزرگ است و حفظ سنگر تولید در شرایط نیاز و بحران کشور واجب .

او با اینکه میلش به جنگیدن مستقیم با دشمن است، اما برایش جذاب تر این است که در بخش تولید، مایحتاج جامعه جنگ‌زده کشور را تامین کند و اجازه ندهد دشمن همه چیز را یکجا به تاراج ببرد. در این سال‌ها همکاری نزدیکش با بخش تولید پایه بسیاری از موفقیت های تولیدی کشور در آن شرایط بحرانی می‌شود. او بارها با دستان خالی قراردادهای بزرگ منعقد می‌کند، طرح‌های جدید راه می‌اندازد و سر برخی ماجراهای کوچک و بزرگ سرش به سنگ می‌خورد، اما تا کاری را که شروع کرده به نتیجه نرساند، از تلاش باز نمی‌ماند.

کتاب «رونق تولید در دفاع مقدس »روایتی کوتاه و خودمانی از زبان اوست که حالا و در میانه ۶۰ سالگی اش، بنا دارد تا با بازگو کردن وقایع آن دوره پرتلاطم، به سرزمین خوبیها نقبی بزند و برای جوان تر ها  چراغ راه باشد. محمود زرگر اما از همان اول شرط کرد که از خودش کمتر بگوید و بیشتر از کارهایی که انجام شده حرف بزند! با این حال آنچه اکنون پیش روی مخاطب قرار گرفته روایت اوست از مبارزه با بیکاری و رونق تولید در دفاع مقدس که در تنظیم این روایت‌ها تلاش شده است با توصیف ملموس و واقعی حوادث در حد بایسته و شایسته متنی خواندنی تر به مخاطب ارائه شود .اگرچه برای برخی توضیحات فنی و اصطلاح های ساختاری استفاده از واژه ها و کلمات و جملات تخصصی اجتناب ناپذیر بوده است.

سایر مشخصات محصول

نویسنده : یحیی نیازی
انتشارات : روایت فتح
شابک : 978-600-330-438-3
موضوع : جنگ ایران و عراق-جنبه های اقتصادی
شماره کتاب شناسی ملی : 6110259
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 240 صفحه
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها