کدکالا: 2136

الهی نامه امام علی بن ابیطالب علیه السلام

کتاب الهی نامه امام علی بن ابیطالب علیه السلام برگزیده ای است از کتاب الصحیفة العلویة الجامعة لادعیة امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام تالیف آیت آلله محمد باقر ابطحی اصفهانی است که محمدمهدی رضایی آن را ترجمه کرده است.
موجود
16,000 ریال

گاه در وجودت احساسی پاک و پرشور از توجه به خدا , همچون چشمه ای زلال به جوشش در می آید. می خواهی از همه چیز منقطع شوی و تنهایی ات را فقط با پروردگار قسمت کنی و با مناجات و رازگویی با او , زیبایی و شکوه این خلوت را دو چندان نمایی. پیشنهاد ما برای این لحظات ناب و دیریاب , هم نواشدن با سر خیل مناجاتیان , امیرمومنان علیه السلام و زمزمه ی الهی های عارفانه و عاشقانه اوست که بی شک در این سیر روحانی دستت را می گیرد و تو را به ملاقاتی صمیمانه و معرفت آموز با خداوند, نائل می گرداند.آنچه نیایش های معصومان علیهم السلام را چنین خاص و منحصربه فرد و آموزشی قرار داده , دو بعد عظیم خداشناسی و انسان شناسی آن وجودهای مقدس است. 

این کتاب در ده فصل تنظیم شده است

فصل اول ستایش تو را سزد

فصل دوم جز تو کسی را ندارم

فصل سوم خود شیوه بنده پروری دانی

فصل چهارم درمانده تر از من کیست ؟

فصل پنجم جز به پناه تو امیدی نیست

فصل ششم ایستاده ام به توبه و اعتراف

فصل هفتم آمرزش نشانه لطف توست

فصل هشتم نیازخواه توام

فصل نهم مرگ من نزدیک است

فصل دهم بهشت را به من ببخش

در بخشی از این کتاب آمده است :

الهی اِن عاقَبتَنی فَمَن ذَا الذَی یَملکُ العُقوبَةَ عَنی و اِن هَتکتنَی فمَن ذاَلذی یَستُر عَورتَی و اِن اَهلکتَنی فَمَن ذا الَذی یَعرِضُ لکَ فی عبدکَ اَو یَساَلُک عَن شَی مِن اَمره ِ

الهی اگر عذابم کنی که تواند آن عذاب را از من بردارد؟ و آگر آبرویم بریزی , چه کسی عیب و کاستی ام را بپوشاند ؟ و اگر نابودم کنی , کیست که به خاطر بنده ات , خود را با تو مقابل قرار دهد , یا درباره او از تو پرسشی کند ؟

الهی قَلبی مَحجوب و نَفسی مَعیوب و عقلی مَغلوب و هَوائی غالِب و طاعَتی قَلیل و مَعصیَتی کَثیر و لِسانی مُقِرُ بِذنوب و مُعترفُُ بالعیوب فَما حِیلَتی

الهی قلبم در پرده , نفسم معیوب عقلم شکست خورده , هوسم پیروزمند, فرمانبرداری ام اندک نا فرمانی ام بسیار و زبانم به گناهان و کاستی ها معترف است . اینک چاره کارم چیست؟

( کتاب الهی نامه امام علی بن ابیطالب علیه السلام / صفحه 34 )

سایر مشخصات محصول

انتشارات : بهاردلها
شابک : 978-600-5836-41-7
قیمت :
موضوع : دعاهای امام علی بن ابیطالب علیه السلام
شماره کتاب شناسی ملی : 2789617
سایز : رقعی
مترجم : محمدمهدی رضایی

برچسب ها