تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 7082
تخفیف 10%

اعمال یداوی جلد چهارم

کتاب « اعمال یداوی 4 » به قلم دکتر حوریه محمدی کناری و دکتر غلامرضا کرد افشاری
اعمال یداوی جلد چهارم
موجود
200,000 ریال
180,000 ریال

با وجود خواص درمانی بسیار اعمال یداوی ، همان گونه که هنگام ضرورت ، امتناع طبیب از انجام ممکن است باعث ضرر بیمار و عدم تاثیر سایر تدابیر گردد ، استفاده بی مورد و بی رویه فصد و حجامت و زالو نیز - چون از استفراغات قوی می باشند -ممکن است باعث آسیب بیمار و عوارض جدی و غلبه بیماری گردد . در این کتاب  سعی شده است قواعد مربوط به کلیات و نحوه انجام فصد و حجامت و زالو ، به همراه ظوابط و اندیکاسیون ها و کنتراندیکاسیون های انجام فصد و حجامت و زالو در بیماری های اندام ها و پوست و مو و ... پرداخته شده است.

در بخشی از متن این کتاب میخوانیم:

شیخ الرئیس می فرماید : مادامی که خون بدن ، چرب و غلیظ و تیز و لزج است مو سیاه می باشد و وقتی که شروع به مائیت می کند مو به سفیدی می گراید ، لذا سبب عروض شیب زودهنگام ، غلبه مائیت بر خون و قلت دسومت غذاست و از زیاد فکر کردن و امراض نیز عارض می شود . برخی سبب شیب غیر طبیعی را از افراط خشکی نیز می دانند ، چنانچه گیاهان بعد از سبزی بر اثر خشکی و نیافتن آب سفید می شوند ، این حالت بعد از بیماری های حاد محترق مجفف ایجاد می شود .

اگر سبب مائیت خون در اثر ضعف حرارت غریزی و ضعف طبیعت باشد ، چنان که در سنین بعد از جوانی ظهور می کند  ازاله آن ناممکن است و اگر سبب مائیت خون امری عارضی باشد ، چنا که در بعضی جوانان روی می دهد می توان آن را درمان کرد.

اعمال یداوی / صفحه 103

سایر مشخصات محصول

نویسنده : دکتر حوریه محمدی کناری و دکتر غلامرضا کرد افشاری
انتشارات : یاقوت
شابک : 978-600-97704-4-1
موضوع : حجامت / طب سنتی
سایز : وزیری
تعداد صفحات : 163 صفحه
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها