(30 رای)
کدکالا: 2330
تخفیف 10%

اصول مداحی 2

کتاب " اصول مداحی " و مصائب و مدایح آل محمد علیهم السلام به قلم اعظم السادات ناصری نژاد با ارائه سبک نوحه ها به همراه سی دی
موجود
300,000 ریال
270,000 ریال

این کتاب جلد دوم  اصول مداحی که روضه های آماده ارائه, زبان حال و نوحه و مراسم قرآن به سر را شامل می شود.

کتاب اصول مداحی 2 در 4 فصل تنظیم شده است

فصل اول اصول مداحی و مناجات

فصل دوم مصائب چهارده معصوم علیهم السلام

فصل سوم مصائب سه بانوی ممتاز جهان اسلام ( علیهن السلام )

فصل چهارم مصائب کاروان کربلا

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

تنفس صحیح

اصولا دو شیوه جهت انتقال و حبس هوا در شش ها ارائه شده است: تنفس سینه ای ( ورزشی ) و تنفس شکمی ( دیافراگمی)  منظور از تنفس صحیح در مداحی, تنفس شکمی است; به این صورت که هنگام تنفس,دهان کاملا بسته و از فضای بینی هوا را به داخل ششها برده و هنگام بازدم, هوا از دهان خارج می شود; بر خلاف تنفس غیر صحیح ( تنفس سینه ای) که دم و بازدم هر دو از فضای دهان است.

انتقال صدای خوب

نکته دیگری که باید به آن توجه کامل داشته باشید این است که نفس کشیدن شما هنگام خواندن , صحیح و به جا باشد. چون نفس صحیح, صدا را دلنشین تر می کند و باعث می شود به حنجره مداح آسیب نرسد و بدون اینکه خسته شود در یک روز چند جلسه ارائه دهد. هرگاه هنگام خواندن با کمبود نفس مواجه شدید, در جای مناسب مطلب مکث کنید و در حالی که دهان بسته باشد آرام و بدون صدا نفس بکشید. ( این طریق نفس کشیدن به نفس مخفی معروف است) در این صورت نه آهنگ شما خراب می شود و نه مستمعین متوجه نفس کشیدن شما می شوند.استفاده از نفس آشکار, سوز صدا را کم نموده و باعث خشکی گلو و حنجره می گردد; در صورتی که استفاده ازنفس مخفی, حنجره را تقویت نموده, قدرت صدا را به مرور زمان بالا برده و در سال های متمادی, ذاکر می تواند بدون بروز مشکلی در صدا, توفیق خواندن برای اهل بیت علیهم السلام را از دست ندهد. هم چنین برای رفع کمبود نفس می توانید در جایی مناسب از مرثیه, مصیبت و ذکر نوحه ها, از مستمعین بخواهید کلماتی مانند: یا زهرا, یا حسین و ... را تکرار کنند, در این هنگام شما با کشیدن نفس های عمیق به این صورت که هنگام بازدم هوا را آهسته و پی در پی بیرون می دهید و واؤه هایی مانند«آه, هو, هی» را تکرار می کنید, نفس و صدای خود را تقویت کنید.

( کتاب اصول مداحی / جلد دوم / صفحه 21 و 22 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : اعظم السادات ناصری نژاد
انتشارات : نشر کوثر کویر
شابک : 978-964-8665-75-8
قیمت : 137000 ريال
موضوع : مرثیه و مرثیه سرایی
شماره کتاب شناسی ملی : 4002657
سایز : رقعی
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

برچسب ها