تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 5765
تخفیف 10%

از زبان مشاور

کتاب"از زبان مشاور" ارکان پنج گانه زندگی خانوادگی به قلم علی اکبر مظاهری
از زبان مشاور
موجود
670,000 ریال
603,000 ریال

ما همگی در مسائل فردی،خانوادگی و اجتماعی به مشاور و مشاوره نیازمندیم؛مانند نیاز به پزشک و پزشکی،در همه ی رشته های پزشکی.این نیاز را عقل می گوید،شرع بر آن فتوا می دهد و دانش و تجربه بر آن مهر تایید،بلکه تاکید،می نهند.

در این کتاب _که در پنج فصل تدوین شده است_ به هر سه قلمرو و ورود کردیم (فردی-خانوادگی و اجتماعی)،اما سهم مسائل خانوادگی بیشتر شده است.این «بیشتری»،نه به اختیار ما،بلکه به سبب نیاز جامعه،مراجعه ی مراجعان و پرسش پرسش گران است.عمده ی مطالب کتاب،در سه قلمرو و سامان یافته است:

1.مشاوره حضوری

2.مشاوره های غیر حضوری

3.نوشته های غیرمشاوره ای

عناوین پنج فصل این کتاب عبارتند از:آغازراه،مرحله ی انتخاب همسر،دوران نامزدی و عقد،مدیریت روابط همسران،فرزندان و تربیت

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم:

خانم متاهلی پرسیده است:مادرم گلایه می کند و می گوید:چرا مسائل زندگی خود را به من نمی گویی و مرا در جریان امور مختلف زندگی ات قرار نمی دهی؟لطفا بفرمایید که یک دختر ،چه میزان از مسائل زندگی مشترکش را لازم است با مادرش در میان بگذارد؟

پاسخ ما

آفرینتان می گویم که پاسدار حریم زندگی تان هستید!چون اخلاق و منش مادرتان را نمی دانیم،به گونه ای عمومی و فراگیر به این پرسش پاسخ می دهیم.ابتدا مسائل زندگی تان سه دسته کنید و در هر کدام طبق آنچه در ذیل می آید عمل نمایید.

1.راز های زندگی

مسائل خصوصی زندگی،رابطه ی خود و همسرتان،دلخوری های میان خودتان_که الهی هرگز نباشد_امور اقتصادی تان و ... را نه تنها به مادرتان،بلکه به هیچ کس دیگر نگویید؛مگر به مشاوری دانا،توانا و امین؛آن هم در صورت لزوم و برای گرفتن راهکار حل مسائل

2.امور پنهان

برخی از مسائل زندگی به گونه ای است که اگر آشکار شود،دخالت دیگران را بر می انگیزد،مانند پس از انداز های مالی،تصمیم هایی برای زندگی آینده و میزان درآمدهای مالی.ما نباید با آشکار کردن امور پنهان،دیگران را به دخالت در زندگی خود دعوت کنیم.بگذارید امور پنهان،پنهان بماند،چرا که آشکار شدن آن ها آفت خیز است.

3.امور آشکار

مسائلی که پنهان کردنش نه ضروری است،نه ممکن،مانند امور عادی و روز مره ی زندگی،خرید یا تعویض خانه،وسایل خانه،اتومبیل و ... این امور آشکار را خویشان و دوستان می بینند،اما این ها را نیز بگذارید بعد از انجام کار ببینند و خبر دار شوند.درخواست مادرتان را مودبانه،اجابت نکنید.البته لازم نیست که به صراحت با ایشان مخالفت نمایید،بلکه با لبخند پاسخ دهید،اما در عمل دخالتشان ندهید:

در آموزه های دینی ما امده است:

استر ذهبک و ذهابک و مذهبک؛

رفت و آمد هایت و دارایی ات و عقیده و اندیشه ات را پنهان بدار!

خداوند سبحان راهنمایتان باد!

برگرفته از صفحه 210 الی 212 کتاب

سایر مشخصات محصول

نویسنده : علی اکبر مظاهری
انتشارات : موسسه بوستان کتاب
شابک : 978-964-09-2188-3
موضوع : خانواده-مشاوره
شماره کتاب شناسی ملی : 7315464
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 400 صفحه
نوع جلد : سلفون (جلد سخت)
نوع صحافی : صحافی دوخت

نظرات

برچسب ها