(46 رای)
کدکالا: 823
تخفیف 10%

ازدواج مکتب انسان سازی

کتاب"ازدواج مکتب انسان سازی"از مجموعه کتاب اولین دانشگاه و آخرین دانشگاه به قلم شهید سید رضا پاک نژاد
موجود
300,000 ریال
270,000 ریال

ازدواج یکی از امور مهم زندگی انسانی است که اسلام و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله هم به آن تاکید ویژه ای دارند.از همین رو شهید دکتر سید رضا پاک نژاد در رساله دکترای خود ضمن پرداختن به بسیاری مطالب،به این امر توجه ویژه داشته و حدود یک پنجم از مجلدات چاپ شده آن را به موضوع ازدواج و مسائل قبل و پس از آن معطوف داشته است.عناوینی چون خواستاری،عقد،ازدواج و زفاف،بهداشت و تربیت نسل،همسریابی و روش های زن داری و شوهر داری از آن جمله اند.ضمن اینکه مسایل دیگری چون تنظیم خانواده و حتی سقط جنین هم مورد توجهومولف شهید بوده است.

لازم به ذکر است که کلیه موضوعات ذکر شده در دوره کامل ۱۵جلدی با نام ((اولین دانشگاه و آخرین پیامبر))و در جلد های ۱۳و ۱۴و۱۵آن دوره به چاپ رسیده است.

اما کتاب حاضر که با عنوان ازدواج مکتب انسان سازی(شامل ۳جلد کتاب ازدواج-ازدواج از عقد تا زفاف-ازدواج تا تولد است)قبلا به چاپ رسیده بود و در سال های اخیر از نعمت تجدید چاپ محروم بود که اکنون با ویراستاری و حروفچینی جدید در قطع وزیری و با کیفیت مناسب در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.هر چند طی این سالها درخواستهای بسیار زیادی درباره چاپ این کتاب وجود داشت اما به خاطر اینکه اولویت بر چاپ مجموعه کامل ۱۵جلدی ((اولین دانشگاه و آخرین پیامبر))قرار گرفته بود،لذا اکنون پس از ورود دوره کامل به بازار،شاهد حضور این کتاب در بازلر نشر عستیم و در تلاشیم تا سایر عناوین و موضوعات دوره کامل(مانند مسایل تغذیه،تاریخ تحلیلی اسلام،فلسقه روزه و ...)را به صورت واحد و جداگانه در اختیار علاقمندان قرار دهیم.

در بخشی از متن کتاب می خوانیم:

کسی که قصد ازدواج کرد، اگر دو کار نکند منتظر باشد که وظایف حیاتی خود را درست انجام نداده و بر اساس عقل رفتار نکرده و در نتیجه گذشت عمر با وی سازگاری نخواهد کرد. این دو کار در درجه اول فاموش کردن جنبه دینی همسر خود است، و دوم آن بلند پروازی و غرور در انتخاب همسر.

در باره دین و اهمیت آن در لالای کتاب مطالب گوناگونی ذکر شده و می پردازیم به غرور پسر یا دختری که برای ازدواج قصد می نمایند. جای آن است که شما را به یاد جلد های سؤال و پاسخ ( 22 و 23 و 24) بیاندازم، آنجا که درباره این عنوان غلط و شایع بحث کرده بودیم که عده ای می گویند «برو قلبت صاف باشه» و بحث مفصلی کرده ام، و یادآوری آنکه نیت مقدمه عمل استو فقط وضع درون را نشان می دهد که در بحبوحه چگونه اموری غرق می باشد، و تا زمانی که نیت و قصدیعنی این انرژی به عمل تبدیل شود و این قوه به فعل در نیاید و به وسیله زبان و اعضا به محیط تحویل داده نشود، کامل نیست، و «ان الذینَ آمنو» که در قرآن با «عَمِلُوا الصّالِحاتِ» کنار یکدیگرند همین است.

صفحه 23 از جلد چهاددهم

سایر مشخصات محصول

نویسنده : شهید سید رضا پاک نژاد
انتشارات : نشر اخلاق
شابک : 9789648616293
قیمت : 300000
موضوع : ازدواج/ اسلام/ اسلام و بهداشت/ اسلام و مسائل اجتماعی
شماره کتاب شناسی ملی : 3582460
(1)
 • محمد هادی حقیقی 1397-07-29

  این کتاب یکی از بهترین کتاب هایی است که به هر زوج پیشنهاد می کنم بخونه
  من خودم به شخصه 3 مرتبه کتاب رو بطور کامل مرور کردم
  مطالب این کتاب به حدی تاثیر گذار هست که من خودم چند سال پیش این کتاب رو در اختیار حدود 120 تا زوج قرار دادم ، و حتی زوج هایی بودن که بخاطر نداشتن اطلاع کافی از دوران عقد کارشون بجایی رسیده بود که میخواستن طلاق بدن ، اما با مطالعه این کتاب که در اختیارشون گذاشتم ، خدا رو شکر زندگی شون پایدار موند ، الان هم 3 تا بچه دارن
  از دست اندرکارن بهشت قلم نهایت تشکر رو می کنم که در انتشار و پخش مجدد این کتاب تلاش کردین و به چاپ رسوندین
  جزاکم الله خیرا

  پاسخ مدیر

  ضمن سلام و احترام


  از نقل نظر و مطلب زیباتون و حمایت از ما، سپاسگزاریم


  در پناه حق


دیدگاه خود را بنویسید
*
*

برچسب ها