تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 5179
تخفیف 5%

ادب حضور دفتر پنجم آداب و مراقبت عزاداری سید الشهدا ع

کتاب"ادب حضور"جلد پنجم:آداب و مراقبات عزاداری سید الشهدا علیه السلام و دستوارات زیارت اربعین تالیف استاد محمدتقی فیاض بخش
ادب حضور دفتر پنجم آداب و مراقبت عزاداری سید الشهدا ع
موجود
140,000 ریال
133,000 ریال

"ادب حضور" مجموعه ای پنج جلدی است که به آداب و مراقبات مهم ترین ایام سال در نزد اهل معنا می پردازد؛اوقاتی که در فرهنگ اهل بیت علیهم السلام فرصتی ویزه برای سیرو سلوک توحیدی معرفی شده اند.این ایام عبارتند از:سه ماه ارجمند رجب،شعبان و رمضان،اربعین موسوی(یعنی ماه ذی القعده ،و دهه اول ماه ذی الحجه)و ایام سوگواری حسینی علیه السللام در محرم و صفر.

کتاب حاضر،عصاره ی دستورات اخلاقی و عبادی و همچنین معارف توحیدی پیرامون عزاداری سیدالشهدا،بنا بر مکتب تربیتی علامه طباطبایی است.ویژگی مهم این کتاب آنست که مولف،برخی لطایف و ظرایفی که خود از محضر اساتیداخلاق و سیروسلوک،به ویژه مرحوم آیت الله سعادت پرور دریافت نموده،در اینجا ذکر کرده است.

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم:

در خصوص زیارت سیدالشهدا علیه السلام،روایات متعددی وارد شده که نشان می دهد اولا،اوقات آن جزو عمر زائر محسوب نمی شود و ثانیا،اگر در طول راه انفاقاتی نماید،بهتر از آن جایگزین می شود.از همین روست که توصیه به گشاده دستی در انفاقات و میهمان کردن دیگران و خصوصا دادن صدقه شده ایم.

همچنین بهتر است که قبل از سفر صدقه داده شود،و در ضمن سفر هم،بنا بر موقعیت های مختلف،یا صدقه پرداخت گردد و یا مبلغ آن کنار گذاشته شود تا پس از بازگشت ،به محل مصرف خاص خود برسد.

برگرفته از صفحه 126 کتاب

سایر مشخصات محصول

نویسنده : استاد محمدتقی فیاض بخش
انتشارات : فردافر
شابک : 978-600-94502-7-5
موضوع : حسین بن علی علیه السلام
شماره کتاب شناسی ملی : 44843302
سایز : پالتویی
گردآورنده : محمدعلی فیاض بخش
تعداد صفحات : 192 صفحه
نوع جلد : شومیز (معمولی)

نظرات

برچسب ها