تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 7006
تخفیف 10%

اخلاق در خانه(1)

مطالب این کتاب، مجموعه سخنرانی های استاد حسین  مظاهری در رمضان سال ۱۴۰۹  (۱۳۶۸ )  است که بعد از نماز ظهر و عصر در مصلای قدس قم با عنوان ( اخلاق در خانه ) برگزار می گردید است . با توجه به استقبال مردم، این بحث ها به صورت کتاب با همین عنوان چاپ گردیده است .
اخلاق در خانه(1)
موجود
600,000 ریال
540,000 ریال

مطالب این کتاب با یک سری بحثهای مقدماتی مانند انسان شناسی از دیدگاه اسلام آغاز می شود. سپس در فصل بعدی در مورد ازدواج و موانع آن سخن می گوید. سپس در فصلهای بعدی نقش ازدواج در مسیر کمال انسان را مطرح می نماید. سپس به ذکر پاره ای از دستورات اخلاقی به زوجین می نماید که البته چندین جلسه را به خود اختصاص می دهد. از جمله این دستورات، محبت ، گذشت، پرهیز از سوءظن، پرهیز از تبعیض، عدم دخالت در زندگی زوجهای جوان و ... است. این کتاب بحثی را هم در مورد تعدد زوجات مطرح می نماید و مورد بررسی قرار می دهد.

در بخشی از متن این کتاب میخوانیم:

اسلام واجب می داند که ما تمایلات و غرایز خود را ارضا کنیم . نفس کشی در اسلام حرام است و این در روایات فراوانی آمده است  که انسان حق ندارد تمایلات خور را سرکوب کند ، غرایز خود را بکشد . قرآن میفرماید : یک مسلمان همان طور که باید به فکر آخرتش باشد باید به فکر دنیایش باشد باید به فکر تمایلات و غرایز باشد 

سایر مشخصات محصول

نویسنده : حسین مظاهری
انتشارات : نشر اخلاق
شابک : 964-90527-7-1
موضوع : اسلام و خانواده / خانواده - جنیه های اخلاقی / زناشویی / اخلاق اسلامی
سایز : رقعی
تعداد صفحات : 432 صفحه
نوع جلد : سلفون (جلد سخت)

نظرات

برچسب ها