(20 رای)
کدکالا: 2223
تخفیف 5,000 ریال

آیه های زندگی کتاب انقلاب

کتاب آیه های زندگی جلد هفتم با عنوان کتاب انقلاب به قلم حسین اسکندری
موجود
70,000 ریال
65,000 ریال

در مقدمه آمده است: انتخاب مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی برای اجرای مرحله هفتم طرح آیه های زندگی و تلاقی آن با دهه عاشورای حسینی موجب شد تا با الهام از فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی, حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دامت برکاته, که پیش از این فرموده بودند: « کتاب انقلاب ما قرآن کریم مجیدی است که از وحی حکیم خبیر نشات گرفته و در اختیار عامی و عالم, بزرگ و کوچک بوده و قابل فهم واستفاده همگان است» نام این مجموعه را «کتاب انقلاب»بگذاریم که هم تصریحی باشد به انقلاب اسلامی و هم تعریضی به انقلاب عاشورایی حضرت سیدالشهداء حسین بن علی علیه السلام که این انقلاب هم الهامی عاشورایی و کربلایی بود.اکنون که قریب سه دهه از پیروزی انقلاب و استقرار نظام اسلامی می گذرد, ضروری می نماید تا به منظور افزایش آگاهی مردم, به ویژه نسل جوان درباره ماهیت و اهداف راهبردی انقلاب اسلامی ونیز افزایش  باورها و گرایش ها به ارزش های انقلاب اسلامی وتقویت روحیه ی افتخار ملت و امت اسلام به این انقلاب الهی , به سراغ قرآن برویم و معارف انقلاب را در آیات قرآن جستجو کنیماین گام خود هم پیوند ایمانی متدینان گسسته از انقلاب را در پی دارد و هم موجب تعمیق پیوند نسل فعلی با نسل اول انقلاب می شود و همزمان موجب شناسایی و رفع شبهات داخلی و خارجی در خصوص پیدایش و شکل گیری انقلاب اسلامی می گردد. در کنار اینها, تقویت امید به آینده انقلاب و باور به کارآمدی نظام اسلامی و پاسخگوی قرآن به نیازهای همه ی عصرها و نسل ها و زمان ها نیز در شمار آثار و فواید این اقدام مبارک است.

این کتاب در 57 موضوع و شش فصل تنظیم شده است:

فصل اول با عنوان سنت های الهی مرتبط با انقلاب و پیروزی آن

فصل دوم با عنوان مبانی و ریشه های انقلاب

فصل سوم با عنوان اصول انقلاب به بخشی از سیاست های اصولی انقلاب می پردازد

فصل چهارم به معرفی عوامل پیروزی انقلاب پرداخته

فصل پنجم به عوامل ماندگاری و بقای انقلاب پرداخته است

فصل ششم آفات و موانع و تهدیدهای داخلی و خارجیاین این نهضت الهی پرداخته است

 به علاوه در ذیل موضوعات بعضا هم از آیات مرتبط با عنوان بهره جسته ایم.عنوان « حدیث انقلاب» برای اتصال آن بحث قرآنی با مسائل انقلاب اسلامی انتخاب شده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

عدالت اجتماعی و تبعیض نگذاشتن از ارکان اسلام و سیره معصومان علیهم السلام و مورد تاکید قرآن شریف است, چنان که قرآن اساسا یکی از علل ارسال رسل الهی را اقامه همگانی عدل و قسط می داند.شرط عدالت بای امام جماعت, امام جمعه و حاکم در فقه شیعه تاکید دیگری بررعایت اصل عدالتو اهمیت حیاتی آن است.

مرحوم استاد شهید مطهری ( ره) سه رکن اصلی را برای بقای انقلاب اسلامی کاملا ضروری و اجتناب ناپذیر می دانند: عدالت اجتماعی, معنویت اسلامی, استقلال و آزادی . ایشان درباره ضرورت برقراری عدالت اجتماعی در جامعه, با استناد به فرمایش امیرمومنان علیه السلامکه فرموده اند:« فان فی العدل سعة و من ضاق علیه العدل فالجور علیه اضیق» ( در عدالت گشایشی هستکه در ظلم نیست و هرکس که عدالت بر او تنگ و دشوار باشد ظلم و ستم بر او تنگ و دشوارتر خواهد بود) تاکید کرده اند:« در مورد وضع آینده انقلاب اسلامی ما یکی از اساسی ترین مسائل همین عدالت اجتماعی است. این انقلاب درصورتی امکان تداوم برایش خواهد بود که واقعا و عملادر مسیر عدالت اجتماعی گام بردارد و برای پرکردن شکاف های طبقاتی اقدام کند و تبعیض ها را واقعا از میان بردارد. من تاکید می کنم که اگر این انقلاب در مسیر عدالت اجتماعی به پیش نرود این خطر هست که انقلابی با ماهیتی دیگر جای آن را بگیرد.»

( کتاب آیه های زندگی / جلد هفتم/ صفحه 112 )

سایر مشخصات محصول

نویسنده : حسین اسکندری
انتشارات : نشر سروش
شابک : 9789641205982
قیمت : 70000 ريال
موضوع : قرآن / بررسی و شناخت
شماره کتاب شناسی ملی : 8133145
سایز : وزیری
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

برچسب ها