تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نگردیده است
با زبان فارسی
کدکالا: 5242
تخفیف 10%

آغازی برای پرواز

کتاب"آغازی برای پرواز" به قلم سیدعلیرضا تراشیون
آغازی برای پرواز
موجود
150,000 ریال
135,000 ریال

دین مبین اسلام،نه تنها به افراد دستور می دهد که نماز را اقامه کنند بلکه به آنها سفارش می کند که خانواده و فرزندان خود را نیز نمازخوان تربیت کنند.دراین باره خداوند متعال،پیامبر خودرا مورد خطاب قرار می دهد و می فرماید:«و امراهلک بالصلوة واصبرعلیها» یعنی خانواده خود را به نماز فرمان بده و برانجام آن شکیبا باش.

حضرت ابراهیم علیه السلام جهت انجام این دستور مهم،از خداوند مدد می طلبد و در راستای تخلق فرزندانش به این تربیت الهی در دعاهایش می فرماید:«پروردگارا،مرا برپاکننده نماز قرار ده،و از فرزندانم (نیز چنین فرما)،پرودگارا دعای مرا بپذیر.

این نوشتار بر ان آن است که راهکارهایی جهت تربیت عبادی و ترغیب فرزندان به عبادت با تاکید بر فریضه ی مهم «نماز» ارائه دهد؛امید است خانواده های محترم با اجرای این راهکارها،فرزندان عزیزشان متخلق به انجام این فریضه الهی گردند.

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم:

گاهی اوقات کودک در مدرسه،براثر فعالیت های علمی،ورزشی،و بدنی زیاد جسم او خسته شده و نیاز به استراحت پیدا می کند؛لذا چه خوب است که زمینه ای فراهم شود که در زمان های نزدیک به نماز،کودک جنب و جوش های فراوانی را نداشته باشد؛زیرا ممکن است منجر به کسالت و خستگی شده و در نتیجه کودک را نسبت به اقامه نماز بی حوصله کند؛زیرا به اعتقاد روان شناسان خستگی مفرط سبب بی حوصلگی نیز می گردد.

برگرفته از صفحه 86 کتاب

سایر مشخصات محصول

نویسنده : سید علیرضا تراشیون
انتشارات : دفتر نشر معارف
شابک : 978-600-441-010-6
موضوع : نماز
شماره کتاب شناسی ملی : 5856113
سایز : رقعی 21 در 14.5 س
تعداد صفحات : 104 ص
نوع جلد : شومیز

نظرات

برچسب ها